Aral çatısı altındaki Hometech, eğitim sektörü CIO’ları ile buluştu

Aral çatısı altındaki Hometech, eğitim sektörü CIO’ları ile buluştu

Aral çatısı altındaki Hometech markası, eğitim sektörünün önde gelen kurumlarıyla bir araya geldiği CIO Kahvaltıları etkinliğinde, sektöre yönelik ürünlerini tanıtarak, ‘Eğitim Sektöründe Mobil Dönüşüm’ konusundaki vizyonunu paylaştı.
Aral’ın 80’li yılların başında serbest piyasa ekonomisine geçildikten sonra, dış ticaretin serbestleşmesi ile birlikte sektöre girdiğini ve elektronik ürünlerin ithalatına başladığını belirten Aral Genel Müdürü Ömer Faruk Demir, şirketlerinin bugün birçok uluslar arası markanın Türkiye distribütörlüğünü yaptığını söyledi. Ürünlerin dağıtılması ve pazarlanmasının yanı sıra lojistik ve satış sonrası hizmetin de verildiğini ifade eden Demir, bütün bu süreçleri 300’e yakın personelle gerçekleştirdiklerini kaydetti.

aral2

“Tablet bizi çok heyecanlandırdı”
Serbest piyasa ekonomisine geçişle birlikte, legalleşen ortamın ardından Kore, Çin, Almanya, İngiltere gibi ülkelerle ithalata başladıklarını anlatan Demir, bu noktada öncelikle eğlence ve eğitim sektörünü baz aldıklarını dile getirdi. Demir, “Eğitim sektörüne çok önem veriyoruz. Pazar lideri olduğumuz video oyun tarafında da çok fazla yatırımımız mevcut. Dünyada bu alanda hizmet veren firmaların çoğunun distribütörü durumundayız. Bu konuda pazar payımız yüzde 90 civarında. Elektronik alanında da MP3 MP4 ile başlayan yolculuğumuz tablete kadar uzandı. Bu yolculukta tablet bizi çok heyecanlandırdı. Çünkü tabletin eğitim sektörüyle entegre olabildiğini gördük” dedi. Bu noktada, yaptıkları işbirliklerine de dikkat çeken Ömer Faruk Demir, “Microsoft ve Intel ile olan işbirliğimizle hem eğitim hem diğer sektörlerde, her geçen gün daha iyi projeler için çalışıyor olacağız” diye konuştu.
Eğitim sektöründeki dijitalleşmeye de dikkat çeken Demir, önceki yıllarda bu alanda ciddi projeler gerçekleştirildiğini belirtti. Bu alanda, farklı ve yenilikçi yaklaşımların da denendiğini ifade eden Demir, şöyle konuştu: “Mobilite ile birlikte her sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de yeni yaklaşımlar hazırlayabilmek artık mümkün hale geliyor. Tabletlerle birlikte basılı içeriğin yanı sıra medyayı daha interaktif hale getirecek bir alana kavuşuyoruz.”

aral3

Hometech Wi 10 ile ödev yapmak kolaylaşıyor
Hometech ürünlerinin en önemli özelliklerinden biri de arkasında Microsoft işortaklığının olması… Zira Ömer Faruk Demir, eğitim alanında ses getiren ürünleri Hometech Wi 10’u tanıtırken, cihazın Microsoft’un işletim sistemi Windows 10 çatısı altında çalışan bir ürün olduğunu özellikle vurguladı. Demir, cihazın klavyesinden rahatça ayrılabildiğini belirterek, ürünün eğitim sektöründe rahatlıkla tercih edilebileceğine dikkat çekti.
Hometech Wi 10, 10.1 inç büyüklüğünde bir ekrana ve 1280×800 piksel çözünürlüğe sahip. Intel işlemci kullanan cihaz, 2 GB RAM’in yanı sıra 32 GB da ek depolama alanı sunuyor. Çift kameraya sahip ürün, özellikle pil performansı ile ön plana çıkıyor.7000 mAh’lık bir bataryaya sahip Hometech Wi 10, ödevler için aranan materyallerin rahatça elde edilebileceği uygulamalar indirmeye de imkân tanıyor. Bunun yanında, öğrencilerin ödevlerine ve ders notlarına yardımcı olabilecek sosyal medyanın da kolaylıkla kullanımına olanak tanıyan cihaz, Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi teknolojilerini de destekliyor. Ürünün ayrıca, iki adet USB yuvası bulunuyor.

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*