CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

CIO Kahvaltıları bu kez şehir dışına taşındı. Logitech Türkiye ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleşen CIO Kahvaltıları etkinliğinde, önde gelen şirketlerin IT liderleri ile bir araya gelen Logitech katılımcılarla; video konferans çözümleri alanındaki vizyonunun yanı sıra, yöneldikleri yeni konseptlerin detaylarını paylaştı.
İsviçre’de kurulan firmalarının hikâyesini anlatarak söze başlayan Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, hızlı bir şekilde büyüyen firmalarının önce Amerika’ya, sonrasında da üretim için Çin’e gitmek durumunda kaldığını hatırlatarak, “Şu anda hem Amerika hem de İsviçre borsasındayız” dedi.

 

Kendilerini yenilemeye çalıştıklarını dile getiren Uyar, daha çok yaratıcılık ve verimlilik alanında çalıştıklarının altını çizdi. Logitech’in bugüne kadar kendini PC ve PC etrafında konumladığını ifade eden Mustafa Uyar, “Bilindiği gibi PC’nin kullanım alanı eskisi gibi yaygın değil. Biz de bu noktada kendimize bir çıkış yolu aradık ve platformlardan daha çok konseptlere yönelme ihtiyacı duyduk. Bu konseptlerden biri de müzik oldu. Eskiden PC speaker’larımız vardı, PC’nin kullanım alanı azaldıkça speaker satışları da azaldı. Oysa müzik şu anda her yerde ve bu yönden baktığımızda bunu fırsat gördük. Böylece müzik işine girme kararı aldık” dedi.

“Her talebe cevap verebiliyoruz”
Bütün bunların yanında; Logitech’in video konferans çözümlerinden de bahseden Uyar, Logitech’in webcam ile başladığı serüveni düşünüldüğünde, şirketlerinin video konferans çözümlerinin içerisinde hep var olduğunu söyledi. Uyar, “Farklı pazarlardayız ve bünyemize kattığımız her yeni markayla birlikte pazar payımızı her geçen gün artırıyoruz. Sahip olduğumuz geniş ürün yelpazesiyle her talebe cevap verebilir konumdayız” diye konuştu.

Mustafa Uyar, dijitalleşen dünyada esnekliği baz alarak, ofislerde basit ve kurulumu kolay ürünlerin kullanılması için çalıştıklarını söyleyerek, “Bu anlamda toplantı odalarına odaklandık. Bunun için de Logitech Group, Logitech Connect, PTZ Pro, BCC950 ve Meetup ürünlerimizi tüm sektörlerin hizmetine sunduk” dedi.

Logitech, klavye ve mouse’larının yanında; sunum cihazları, hoparlörler, kulaklık ve oyun deneyimi için tasarladığı ürünlerle pek çok alternatifi bir arada sunuyor.

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*