CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

CA Technologies Türkiye, önde gelen şirketlerin CIO’ları ile bir araya geldiği CIO Kahvaltıları etkinliğinde, yazılım alanındaki vizyonunu ve buna bağlı olarak dijital dönüşüm stratejisini paylaştı.
CA Technologies’e 2013 yılında katıldığını söyleyerek sözlerine giriş yapan CA Technologies Türkiye Genel Müdürü Umut Güler, o dönemde CA’in bir geçiş döneminde olduğunu belirtti. O zamanlarda CA denildiğinde, daha çok ‘IT Service Desk’ ile bağdaşmış satış hikâyeleri anlatıldığını belirten Güler, 2013 yılına bakıldığında her müşterilerinde mutlaka bir ‘service desk’ yazılımlarının olduğunu kaydetti.

Umut Güler, “Kendimizi, daha çok Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi (ITSM) alanında çalışmaların yapıldığı bir profesyonel hayatın içinde bulduk. Bu sırada yine aynı yıl global CA’de CEO değişikliği yaşandı. Bu aynı zamanda bir vizyon değişikliği de demekti. Özellikle 2013 yılının ikinci yarısından itibaren DevOps, dijital dönüşüm gibi konular hayatımıza girdi ki bu da bizim Nisan ayında bir API Management ürünü satın almamızla sonuçlandı. Öncesinde ne olduğu ile sınırlı bilgimiz olduğu halde, alır almaz satışını bankacılık sektöründen bir müşterimize yaptık. O anda da hayatımıza bir API Management girmiş oldu” dedi.

“Globaldeki stratejiler Türkiye’ye çok olumlu ve düzgün yansıtıldı”
Güler, hayatlarına giren API Management’ın aslında DevOps, dijital bankacılık, Fintech ve dijital dönüşüm gibi konuların başlangıcı olduğunu vurgularken, Türkiye ekibinin de konuya odaklanması ile bir anda operasyonel hayatın yüzde 80’inin bu konular üzerinde oluşmaya başladığını ifade etti. Umut Güler, “Neticede ‘service desk’ ile anılan CA bugün DevOps ve dijital dönüşümün en büyük oyuncularından biri haline geldi. Burada tabi global taraftaki stratejilerin Türkiye’ye çok net ve düzgün olarak yansıtılmış olmasının etkisi de söz konusu” diye konuştu.

“Tek işimiz yazılım!”
“Bizim tek bir işimiz var, yazılım” diyen Umut Güler, CA Technologies’in kurumsal yazılım pazarında hala dünyanın en büyük bağımsız şirketlerinden biri olduğunun altını çizdi. 40 yılı aşkın suredir sektörde bulunduklarını anlatan deneyimli Genel Müdür, tüm dünyada 4 milyar doların üzerinde ciroya ve 1,500’den fazla CA Technologies’e özel patente sahip olduklarını kaydetti. Güler şöyle devam etti: “Her yıl 2 milyar dolara yakın bir bütçeyi satın alma ve büyümelere ayırıyoruz. CA Technologies hem dünyada hem Türkiye’de gelirinin büyük kısmını finans sektöründen elde ediyor. Türkiye’de 25 yıldır varız ve en başından beri en büyük 15 bankanın 10’una hizmet veriyoruz. En büyük 3 sigorta şirketinin üçünde de ürünlerimiz var. Telekomünikasyon sektöründeki 3 büyük oyuncuda, havayollarında ve kamu sektöründe ürünlerimiz mevcut. E-devlet büyük bir platform ve burası da gurur duyduğumuz projelerimizden biri. Bizim hedefimiz, fikir aşamasından üretime uzanan sürecin hızlı ve kusursuz bir şekilde ilerlemesi. CA Technologies olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını en hızlı ve doğru şekilde anlayarak uygulama ekonomisinde rakiplerinin önüne geçmelerine yardımcı oluyoruz.”

2017 yılından itibaren CA’in de bir dijital dönüşüm sürecine girdiğini belirten Umut Güler, burada ilkelerinin ‘The Modern Software Factory’ olduğunu belirtip, bunun adeta bir dijital dönüşüm rehberi olduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti: “Küresel ekonominin tamamında ve tüm sektörlerde şirketler; kendilerini yeniden icat etmenin, müşterilerinin ihtiyaç duyacağı yeni teknolojileri öngörerek rakiplerinden daha etkin olmanın ve müşterilerine hızlı bir şekilde hizmet sunmanın yollarını bulmaktalar. CA Technologies olarak fikirlerin yeni para birimi olduğu bu dijital devrimin büyük bir kısmını körüklüyoruz. Tutkumuz; en iyi fikirlerinizi savunmanıza, uygulama yaşam döngüsündeki engelleri aşmanıza ve gerçek ölçülebilir sonuçlar üretmenize yardımcı oluyor.”

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*