CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

CIO Kahvaltıları etkinliğinde, önde gelen şirketlerin IT liderleri ile bir araya gelen Logitech Türkiye, mouse’tan video konferans çözümlerine kadar uzanan geniş ürün portföylerinin hikâyesini ve bu alandaki vizyonunu CIO’lar ile paylaştı.
Dijitalleşen dünyada video konferans sistemlerine olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Tasarımları ve işlevselliği ile ön plana çıkan video konferans dünyasının ürünleri, aynı zamanda her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmış olmasıyla dikkat çekiyor. Güvenliği de ön planda tutan bu yeni nesil çözümlerin adını en sık duyduğumuz firmalardan biri de Logitech… Bilgisayarlara mouse ve klavye üreterek teknoloji dünyasına adım adan Logitech, bugün kurumlar için en önemli ihtiyaçlardan biri olan video konferans çözümlerini de sıfırdan, yoğun bir mühendislik çalışmasıyla müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Logitech’i kullanan pek çok tüketici olduğu için ayrıca mutlu olduklarını belirterek sözlerine başlayan Logitech Türkiye Genel Müdürü Mustafa Uyar, öncelikli amaçlarının tüketicileri dijital dünyaya bağlamak olduğunu kaydetti. 1981 yılında İsviçre’de kurulan bir firma olduklarını hatırlatan Uyar sözlerine şöyle devam etti: “Dijital dünyaya bağlantıyı sağlarken, insanları bir araya getiren ürünler tasarlamaya özen gösteriyoruz. Logitech, 1982’de ilk maouse’u üretiyor. 1983 yılında ilk satışını yapıyor, bu satışın adedi 20 bin. Bu bizim için çok büyük bir rakam. Logitech, profesyonel hayata, o dönemin PC üreticilerinden birine mouse satarak başlamış bir firma. 1985 yılında Çin’de fabrika açan Logitech, bu anlamda Çin’de IT anlamında yatırım yapan ilk firma. Ve nitekim yıllar içerisinde satın almalarla büyüyor. Logitech, bugün itibariyle 7 binin üzerinde çalışana sahip.”

Arka planda ciddi bir Ar-Ge ve mühendislik ekibi olduğunu vurgulayan Mustafa Uyar, diğer firmalardan farklarının da bu noktada ortaya çıktığını söyledi. Uyar, “Bütün ürün yelpazemizi sıfırdan ve tüketici ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlıyoruz” dedi.

Mouse’tan video konferans çözümlerine uzanan portföyün hikâyesi…
“Tasarım ve mühendislik bizim açımızdan çok kritik. Bunun da şirketimizin üzerine sinmiş bir strateji olarak düşünülmesi gerekiyor ve bütün firma bu şekilde çalışıyor. Bunu yaparken de ödüllendiriliyor olmak motive edici önemli bir unsur” diyen Uyar, son üç yılda hızla yenilenen ürün portföyü ile yepyeni bir Logitech’in de önünün açıldığını anlattı.

Mustafa Uyar, klavye ve mouse üretiminde video konferans çözümlerine kadar uzanan geniş portföylerinin hikâyesini ise şöyle özetledi: “Geçmiş dönemin şartlarıyla bugünün şartları arasında fark var. Eski sistemler; hâlihazırda teknik ekibin yardımına ihtiyaç duyacağınız sistemler olarak dikkat çekiyor. Bugünkü hayatımıza baktığımızda ise; esneklik başta olmak üzere, ofislerimizde basit, kolay takılır ve sahip olunan bulut servislerimizden çözüm imkânına kavuştuk. Birçoğumuz farklı cihazlardan toplantılar yapabiliyoruz. Üst düzey yöneticilerin de kendi aralarında görüşmeleri oluyor. Peki, hep birlikte çalışmak istediğimizde ne yapacağız? İşte tam bu noktada biz devreye giriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, her toplantı odası bir video konferans cihazına ihtiyaç duyuyor. Nitekim biz de toplantı odalarına odaklanıyoruz. Bunun için de Logitech Group, Logitech Connect, PTZ Pro, BCC950 modellerinden oluşan konferans çözümlerimiz mevcut.”

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*