CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

CIO Kahvaltıları Devam Ediyor…

Bir Hewlett Packard Enterprise (HPE) şirketi olan Aruba, önde gelen firmaların IT liderleri ile bir araya geldiği CIO Kahvaltıları etkinliğinde; network alanındaki geniş hizmet ağının yanı sıra, ‘Dijital İşyerleri’ne dair vizyonunu paylaştı.
Yaklaşık 20 yıldır sektörde bulunduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Aruba Türkiye Ülke Müdürü Ersin Uyar, Aruba’nın Hewlett Packard Enterprise (HPE) tarafından satın alınmasıyla birlikte 2015 yılından bu yana aynı çatı altında hizmet vermeye başladıklarını, bu tarihten sonra Aruba ve HPE network’lerinin (kurumsal örgütlenmelerinin) birleştiğini anlattı.

Söz konusu satın almanın ardından ürün algısını daha da artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Uyar, özellikle tüm ürünlerinde artık Aruba logosunu kullandıklarını belirtti. Uyar, “Tüm ekipmanlarımız artık Aruba lisansıyla üretiliyor. Dolayısıyla Aruba’nın çok akıllı işletim sistemini HP ürünlerine yerleştirerek yolumuza devam ediyoruz. Bu atılım bizim açımızdan büyük önem taşıyor” dedi.

Çok sayıda teknik yetkili ve satış danışmanından oluşan oldukça büyük bir ekiple çalıştıklarını vurgulayan Ersin Uyar bu noktada, HPE’nin satış destek ekibini de olabildiğince arkalarına aldıklarını ifade etti.

“Trabzonspor’un yeni stadındaki tüm altyapıyı Aruba ekipmanları ile donattık”
Ersin Uyar, Aruba’nın genel olarak büyük kampüs şebekelerde ağ hizmeti sağladığını dile getirerek, “Bir örnekle belirtmem gerekirse; Trabzonspor’un yeni stadındaki tüm altyapıyı Aruba ekipmanlarıyla donattık. Yaklaşık 40 bin kişi için stattaki mevcut altyapıyı kullanabilir hale getiriyoruz.

Bu tür büyük şebekelerde akıllı bilet, Passolig ile entegre çözümler gibi hizmetler de sağlamak istiyoruz. Örneğin; kaçan gollerin senkron izlenebilmesi gibi lokasyon bazlı servisleri de şu aşamada GSM operatörleri ile görüşmeye devam ediyoruz. Bunun yanında; açılan büyük şehir hastanelerinde yatan hastalardan ekipmanların takibine kadar tüm detaylara ulaşılabilecek çözümler sağlıyoruz. Biz müşteri dostu iş sürecimizde satıştan çok çözüme odaklanıyoruz” şeklinde konuştu.

Aruba’da özellikle güvenlik kavramını en ön planda tuttuklarını dile getiren Uyar, hem kablolu hem de kablosuz ağlar üzerinde hizmetlerinin sürdüğünü kaydetti. Uyar, “Özellikle kurumsal firmalara ve kamuya yönelik uçtan uca çözümleri sağlayan bir firmayız. Geniş kampüslerden stadyumlara kadar pek çok büyük lokasyonda Aruba ürünlerinin kullanımını sağlıyoruz.

Kurumsal anlayışımız çerçevesinde mevcut altyapılarımızın güvenliğini her şeyin önünde tutuyoruz” dedi.

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*