Logitech, önde gelen kurumların IT liderlerine video konferans çözümlerini anlatırken, söz konusu çözümlerin geleceğine dair öngörüleri de paylaştı.
Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, gelecek yıllarda video konferans çözümlerinin giderek daha da önem kazanacağını ve yaygınlaşacağını belirterek, konferans odaları çözümlerinde dünyada önemli oyuncular arasında olduklarını kaydetti. Dijitalleşme kapsamında kişi ve kurumların ihtiyacı olan dijitalleşme için gerekli çözümleri sağladıklarını ifade eden Uyar, “Bu konuda önemli aksesuarlar üretiyoruz” dedi. Mustafa Uyar, dijital dönüşümle birlikte hayatımızın yeniden şekillendiğini belirterek, dijitalleşen dünyada özellikle mobil hayata daha fazla uyum sağlamak adına kurumların önümüzdeki yıllarda video konferans çözümlerine daha fazla yatırım yapacaklarını vurguladı.

 

dsc_2887

Video konferans çözümlerinin, maliyetin yanı sıra verimlilik anlamında da önemli artılarının olduğunu söyleyen Uyar, video konferans pazarının dinamiklerini kurumlara özel ürettikleri özel çözümlerle değiştirme hedefinde olduklarını dile getirdi. Mustafa Uyar ayrıca sundukları çözümler hakkında da şöyle bilgi verdi: “Orta ve büyük boyutlu konferans odaları için tasarlanan Logitech Group, USB bağlantısıyla kolay dağıtım ve kullanım sağlıyor. Çift yönlü hoparlöre sahip cihaz birçok yönüyle de yenilendi. USB bağlantısı sayesinde bilgisayar ortamında canlı bir toplantı gerçekleştirmek için dizüstü bilgisayara bağlanması yeterli olan cihaz, profesyonel kalitede çağrılar için de Bluetooth özellikli bir mobil aygıtla kullanılabiliyor. 90 derece görüş alanına sahip ürünümüz, mekanik 260 derece kaydırma ve 130 derece eğme özelliği bulunuyor.”

logitech

 

Video konferans alanındaki ürün gamlarından bahsederken, bu alanla özellikle ilgilendiklerini de vurgulayan Mustafa Uyar, yatırımlarının bu tarafta ağırlık kazandığını belirtti. “Web Cam tarafında inanılmaz işler yaptık” diyen Uyar, Web Cam’ların artık laptop’ların üzerine yerleştirildiği ve orada işlevine devam ettiği bilinse de bu tarafın kendileri açısından özellikle büyüyen bir alan olduğunu söyledi. “Yüksek kalitede uygun fiyatlı ürünler çıkarmakta çok iyiyiz” diyen Uyar, video konferans çözümlerinde de geldikleri noktayı bu doğrultuda özetledi: “Video konferans alanında da yenilikleri görüp ona göre yatırım yaparsak başarılı olacağımızı düşündük. O yüzden de birinciyiz.”

 

Yaptıkları işe odaklandıklarını ifade eden Mustafa Uyar, donanım yaptıklarını ve devrin değişmesiyle de bu alanda önlerinin açıldığını vurguladı. Uyar, özellikle video konferans çözümlerinde kompleks sistemlerinin pahalı olduğu yerde kendilerinin bunu daha fonksiyonel hale getirmeye çalıştığını kaydetti.