CIO’nun kurumsal kaliteyi artırma sürecindeki yeni rolü

CIO’nun kurumsal kaliteyi artırma sürecindeki yeni rolü

HP Türkiye, önde gelen şirketlerin teknoloji liderleriyle ‘kurumsal kaliteyi artırma’ konusundaki vizyonunu paylaştı.

HP Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilen CIO Kahvaltıları etkinliğinde, CIO’nun kurumsal kaliteyi artırma sürecindeki yeni rolü, önde gelen şirketlerin teknoloji liderleriyle masaya yatırıldı.

Etkinlikte konuşan HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Deniz Yobaş, ‘hizmet kalitesi’ne vurgu yaparken, “Bizler hizmet kalitesinin arkasındaki gizli kahramanlarız. Hizmet kalitesini ise HP yazılım araçları garantiliyor. Dokunduğumuz da konumuz da IT insanları” dedi. HP’nin test çözümlerinden bahseden Deniz Yobaş, test araçlarının kiralanmasının da satın alma kadar kullanılan, alternatif bir model olduğundan bahsederek, “Kiralamada bir karar noktası olduğunu belirtiyor. Firma yılda 3-4 kez test yapıyorsa kiralamak kendileri için daha mantıklı olabiliyor. Daha sık test yapanlar için satın almak çok daha önemli. Dolayısıyla kurumdan kuruma fark eden bir durum. Kiralamanın satın almadan önemli bir farkı yok. Kullanılan ürün ve fonksiyon aynı” diyor. Ürünle ilgili destek noktasında da ürünlerinin kalitesinden bahseden Yobaş şöyle konuşuyor: “Piyasadaki bazı ürünlerimizle ilgili geniş bir bilgi birikimi oluşmuş durumda. Destek konusunda hazır olmakla birlikte, bazı ürünlerimizin bilinirliği, kalitesi ve birinci sınıf oluşu bu ürünlerin sorunsuz çalışmasını sağlıyor. LoadRunner bu ürünlerimizden biri… Yük testinin en iyi ürünü olarak tanımlanabilir. Bu ürün bilen kişi sayısı çok ve ürün birinci sınıf olduğu için gayet sorunsuz çalışıyor.” Deniz Yobaş’a göre, HP’nin en önemli artılarından biri başarılı projelere imza atmış olması… Her sektörde IT liderleriyle yakın ilişki içerisinde olduklarını ifade eden Yobaş, aynı zamanda bu sektörlerden aldıkları referanslara da vurgu yapıyor. Yobaş, “Bütün bu artılar, işlerimizin hızlanmasını ve güzel örnekler çıkarmamızı sağlıyor” diyor.

Hp-cio-kahvalti-mayis-2015-2

“HP, Türkiye’ye büyük yatırımlar yapıyor”

HP’nin Türkiye pazarındaki yükselişine işaret eden Yobaş şöyle devam ediyor: “Türkiye en çok yatırım yapılan ve en fazla büyümesi desteklenen bölgelerden biri. HP olarak, test tarafında özellikle yük testinde açık ara lider durumdayız. Analitik ve büyük veri en önemli konularımızdan ikisi. HP, Türkiye’ye büyük yatırımlar yapıyor. Pazara çok iyi çözümler sunuyoruz ve pazardan da aynı oranda talep alıyoruz. Birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla yine birlikte büyüyeceğimize inanıyorum.”

Hp-cio-kahvalti-mayis-2015-3

“Gelecek Elinizde!”

IT biriminin altyapı ve kurum kalitesini artırmaya odaklanması gerektiğine işaret eden Yobaş, bu noktada, IT yöneticilerine düşen öncelikli görevin, sorun yaşanmadan mevcut sistemde meydana gelebilecek olası bir hatayı haber vermek olduğunu belirtiyor. Yobaş, “Bu nedenle, HP’nin yatırımları tamamen bu yöne kayıyor. Hızla gelişen teknoloji dünyasında, HP’nin sunduğu çözümler, kurumların operasyonel ihtiyaçlarını daha gerçekleşmeden öngörebilmelerini, planlamalar yapabilmelerini sağlıyor, böylelikle müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmalarına yardımcı oluyor. Gündemimizi de bu yüzden ‘Gelecek Elinizde!’ olarak belirledik” diye konuşuyor.

Hp-cio-kahvalti-mayis-2015-son

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*