Logitech, CIO’lar ile video konferans çözümlerini paylaştı

Logitech, CIO’lar ile video konferans çözümlerini paylaştı

Logitech, önde gelen şirketlerin CIO’ları ile video konferans çözümlerine dair vizyonunu paylaştı.

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, günümüzde kişi ve kurumların mobil çözümlerle dahi konferans görüşmeleri sağladığını söyleyerek, kendilerinin de bu alandaki çalışmalarının artarak devam ettiğini belirtti. Konferans odaları çözümlerinde dünya genelinde 2 numarada olduklarını kaydeden Uyar, “Bizim başlı başına çalışan bir ürünümüz yok. Kişilerin ihtiyacı olan dijital çözümleri daha rahat kullanabilmeleri için biz en iyi aksesuarları üretiyoruz” dedi.

Video konferans çözümlerine vurgu yapıldı

Yüz yüze görüşmenin maliyetin yanı sıra verimlilik anlamında da katkısının ciddi boyutta olduğunu dile getiren Mustafa Uyar, kendilerinin de bu doğrultuda video konferans pazarındaki boşluğu fark ederek, o boşluğu farklı ve yenilikçi ürünlerle doldurduklarını ifade etti. Bu noktada Logitech’in video konferans çözümleri için pazara sunduğu ürünleri de tanıtan Uyar, Logitech Group video konferans çözümüne vurgu yaptı. Orta ve büyük boyutlu konferans odaları için tasarlanan Logitech Group, USB bağlantısıyla kolay dağıtım ve kullanım sağlayacak şekilde lanse edildi. Çift yönlü hoparlöre sahip cihazın birtakım özellikleri de geliştirildi. USB bağlantısı sayesinde bilgisayar ortamında canlı bir toplantı gerçekleştirmek için dizüstü bilgisayara bağlanması yeterli olan cihaz, profesyonel kalitede çağrılar için de Bluetooth özellikli bir mobil aygıtla kullanılabiliyor.

Ekstra mikrofonlarla daha fazla ses özelliği

90 derece görüş alanına sahip ürün, mekanik 260 derece kaydırma ve 130 derece eğme özelliğine sahip. Ekstra mikrofonları bulunan cihazın, kamera kaydırma, eğme ve yakınlaştırma, sesi artırma-azaltma, çağrı cevaplama-sonlandırma işlevleri için uzaktan kumanda ile yönetilebiliyor.

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*