Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.Ş., önde gelen şirketlerin CIO’larını Toshiba’nın yeni ürünlerini ve performanslarını test etmeleri için İzmit Körfez Pisti Etkinliği’nde buluşturdu.

Toshiba – TNB A.Ş., CIO Dergisi’nin katkılarıyla konuk ettiği, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin CIO’larını Toshiba Pist Günleri Etkinliği’nde İzmir Körfez Pisti’nde buluşturdu. Toshiba’nın yeni ürünlerinin ve performansının test edildiği etkinlikte, test sürüşleri de ger- çekleştirildi. Etkinlikte konuşan Toshiba TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, Toshiba’nın bugüne kadar birçok ilkleri gerçekleştirmiş olduğunu vurgulayarak, uzman teknolojilere sahip, 211 bin çalışanı ve 81 milyar dolarlık cirosuyla büyük bir şirket olduğunun altını çizdi.

“Notebook Toshiba’dır”

1985’te dünyanın ilk seri üretim notebook modelinin üretiminden bugüne Toshiba’nın Notebook PC segmentinde yeniliklerine devam ettiğini ve bu yıl notebook PC segmentindeki 30. yılını kutladığını belirten Biter, Toshiba’nın bireysel ve kurumsal tüketicilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verebilecek ürünler pazara sunarak kullanıcıların teknoloji deneyimlerini geliştirmek üzere Notebook PC üretim ve tasarımında güven ile güvenilebilirlik unsurlarını başarıyla biraraya getirdiğini belirtti.

‘’Notebook Toshiba’dır ‘’ söylemiyle yeni dönem iletişim faaliyetlerini sürdüren Toshiba, 31 Temmuz’a kadar devam eden 5 yıl garanti kampanyasıyla da ürünlerinin kalitesine duyduğu güveni ön plana çıkartıyor. HDD ürünlerinde, özellikle endüstriyel alanda ve otomotiv uygulamalarında pazar lideri olduklarını söyleyen Biter, dünyada harddisk SSD’lerin yüzde 85’inin Toshiba tarafından üretildiği bilgisini veriyor. 140 yıllık bir şirket olarak enerji ve medikal de dahil olmak üzere birçok alanda ürün geliştirdiklerini ifade eden Biter, “Toshiba, Ar-Ge’ye harcadığı ciro en fazla olan şirketlerden biri. Üstelik ekibimizi ve ürün serisinin ismini değiştirmeden kalan tek şirketiz. Bilgi depolama ürünlerinde yüzde 41 oranında pazar lideriyiz. Hem taşınabilir mobil depolama cihazları hem SSD hem de wireless depolama cihazları ürün ailemiz şu anda pazardaki en geniş ürün ailesi” diyor.

toshiba-etkinlik-cio-haziran-2015-4

toshiba-etkinlik-cio-haziran-2015-3

“Aydınlatma ürünlerinde önemli gelişmelere imza attık”

Toshiba’nın geniş ürün yelpazesi sadece depolama cihazlarından ibaret değil elbette. Profesyonel ekranları da bu yıl içerisinde ürün gamına eklediklerini belirten Aytaç Biter, bunun yanında aydınlatma ürünlerinde de bu yıl bir atak yaptıklarına işaret ediyor. Biter, profesyonel ekran ve aydınlatmalarla ilgili projelerini şöyle anlatıyor: “Profesyonellere yönelik ince kenarlı ekranlarımız toshiba-etkinlik-cio-haziran-2015-5var. Aydınlatma tarafında da gelişmeler söz konusu. Toshiba, Avrupa pazarına LED’le birlikte 3 yıl önce girmeye karar verdi. Led Ampül’lerin sadece İngiltere, Almanya ve Fransa’da pazara sunulması- nı istiyorlardı. Ancak biz kendimizi anlattık ve Türkiye’yi de bu pazara dahil ettik. Şu anda alışveriş merkezi, otel ve mağazalarda LED ampüller kullanılmaya başlandı. Hatta eski ampüller LED ampüllere dönüştürüldü. Yakında perakende marketlerde de bulunacak olan bu ampüller, özellikle enerji tasarrufu sağladığı için daha fazla tercih ediliyor.”

 

“Operasyonel kiralama ile maliyetleri azaltıyoruz”

Pazarda yeniliklerin öncüsü olarak yollarına devam ettiklerini belirten Biter, teknolojinin çok hızlı ilerlediğini, bu nedenle bu hızı yakalamanın bir maliyet oluşturduğunu ifade ediyor. “Bizler kiralama hizmetiyle müşterilerimizin maliyetinizi düşürmeyi ve operasyonel yükü azaltmayı planlıyoruz” diyen Aytaç Biter, B2Toshiba Programı dahilinde, operasyonel kiralama olarak adlandırdıkları kiralama hizmetini devreye aldıklarını belirtiyor. Aytaç Biter operasyonel kiralama alanındaki hizmetlerini ise şöyle aktarıyor: “36 aya kadar kiralama hizmeti yapabiliyoruz. Satın alma opsiyonu da sunduğumuz operasyonel kiralamada dönem sonunda dilerseniz ürünleri satın alabiliyorsunuz. Şirketler, kiralama hizmetiyle birlikte nakit akışında da kolaylık sağlayabiliyorlar. İleri teknoloji ürünleri, paket programlarla şirketinize dahil edebiliyorsunuz. Bunun yanında yatırımlarınızı ve öz kaynaklarınızı kullanmadan finanse edebiliyorsunuz.” Aytaç Biter’e göre, işletmeler açısından teknolojiye yatırım oldukça maliyetli ve dolayısıyla da çoğu zaman ikinci plana atılıyor. Bu sorunun da kiralama hizmetiyle çözülebileceğini anlatan Biter, istenildiğinde sözleşme sonunda destekleyici paketlerle mülkiyet sahibi olunabilecek ürünlerin güvence altına alınabileceğini belirtiyor. Biter, “Menümüzde gördüğünüz bir paketi kurumunuzdaki başka bir donanıma almak isterseniz bunu da mümkün kılıyoruz” diyor.

toshiba-etkinlik-cio-haziran-2015

FOTO GALERİ

no images were found