Toshiba, kurumların mobil ihtiyaçlarını karşılıyor

Toshiba, kurumların mobil ihtiyaçlarını karşılıyor

TNB Bilgisayar ve CIO Dergisi tarafından düzenlenen CIO Kahvaltıları etkinliğinde, önde gelen şirketlerin IT liderleri ile işletmelerin mobil önceliklerindeki gelişmeler ve değişimlerle ilgili vizyonunu paylaştı.

CIO Dergisi’nin düzenlediği CIO Kahvaltıları etkinliğinde, IT liderleriyle buluşan TNB Bilgisayar Genel Müdürü Aytaç Biter, 140 yıllık bir şirket olarak özellikle enerji ve medikal olmak üzeretoshiba-cio-kahvalti-dergi2 birçok alanda ürün geliştirdiklerini belirterek, ürün serisinin ismini değiştirmeden kalan tek şirket olduklarını söyledi. Hem taşınabilir mobil depolama cihazları hem SSD hem de wireless depolama cihazları ürün ailesine sahip olduklarını anlatan Biter, bilgi depolama ürünlerinde de yüzde 41 oranında pazar lideri olduklarını kaydetti.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Toshiba’nın ürün gamı sadece bunlarla da sınırlı değil. Ürün ailesi içinde aynı zamanda profesyonel ekranlar da olduğunu dile getiren Aytaç Biter, müşterilerine, profesyonellere yönelik ince kenarlı ekranlar sunduklarını belirtti. Biter, profesyonel ekranları bu yıl içerisinde ürün gamlarına ekledikleri bilgisini verdi.

 İleri teknoloji ürünler kiralanabiliyor

toshiba-cio-kahvalti-dergi3Teknolojinin bu denli hızlı ilerlediği ve dijitalleşmenin giderek daha da arttığı günümüzde, Aytaç Biter de söz konusu hızı yakalamanın bir maliyet oluşturduğunun altını çizdi. İşletmelerin mobil cihazlarda satın alma maliyetlerini en aza indirgemek için çalışmalar yürüttüklerini belirten Biter, kiralama hizmetiyle bu soruna çözüm bulduklarını söyledi. Toshiba Programı ile operasyonel kiralama hizmeti verdiklerini anlatan Biter, kiralama hizmetinde satın alma faktörünü de devreye aldıklarını aktardı. Biter, bu yolla şirketlerin nakit akışında da kolaylık sağladıklarını ifade ederken, ileri teknoloji ürünlerin tümünün bu yolla işletmelerin bünyesine dahil edilebildiğini kaydetti.

Özellikle hızlı bir şekilde ilerleyen mobil dünya içerisinde, operasyonel kiralama ile şirketler öz kaynaklarını kullanmadan yatırımlarını finanse edebiliyorlar. Bu anlamda, kiralama hizmetiyle, teknolojiye ve özellikle mobiliteye daha kolay yatırım yapılabileceğinin altını çizen Biter, “İstenildiğinde sözleşme sonunda destekleyici paketlerle mülkiyet sahibi olunabilecek” dedi.

Categories: ETKİNLİKLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*