Allianz Türkiye Bilgi Teknolojileri Direktörü Kaan Günay’a yeni görev!

Allianz Türkiye Bilgi Teknolojileri Direktörü Kaan Günay’a yeni görev!

Allianz Türkiye kadrosuna 2013 yılında katılan Bilgi Teknolojileri Direktörü Kaan Günay, 1 Şubat 2017 itibariyle Allianz Türkiye Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Kaan Günay, Allianz Türkiye’de, Allianz Sigorta ve Yapı Kredi Sigorta birleşme döneminde altyapısal olarak sistemlerin entegrasyonunu, dijitalizasyon konusunda sektör lideri olarak örnek uygulamaları ve büyük veri altyapısını hayata geçirdi. Ayrıca Günay, Allianz Grubu içerisinde Mimari ve Teknoloji Standartları Grubu liderliği, Güney ve Doğu Avrupa Teknoloji Yöneticileri İletişim ve İşbirliği Çalışma Grubu lideri, Global Kıdemli Bilgi Teknolojileri Liderleri ekibi üyesi olarak da farklı sorumluluklar almaya devam ediyor.

Kaan Günay kimdir?
Kaan Günay, Marmara Üniversitesi Almanca Enformatik bölümü lisans ve ABD’de Baltimore Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans mezunu. Kariyerine 2000 yılında Wincor Nixdorf’ta ürün uzmanı olarak başlayan Günay, 2005 yılında Deloitte Türkiye’de Bilgi Teknolojileri ve Güvenlik bölümünde finans ve telekomünikasyon sektörlerine hizmet verdi. Ardından aynı sektörlerde görevlendirilmek üzere atandığı Deloitte Kanada’da bilgi teknolojileri ve güvenlik riskleri konularında çalıştı. Günay 2013 Şubat ayında Bilgi Teknolojileri Direktör Vekili olarak katıldığı Allianz Türkiye’de 2014’ten bu yana Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapıyordu.

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*