Araç takipte güçlerini birleştirdiler

Araç takipte güçlerini birleştirdiler

Araç takip sistemleri firması Arvento ile işbirliği yapan Vodafone, şirket araçlarının operasyonel verimlilik, yakıt tüketimi ve güvenlik verilerinin internet üzerinden anlık olarak izlenmesini sağlayan yeni bir araç takip kampanyası başlattı.

Yarına Hazırım Platformunda endeksini dolduran 36 bin KOBİ’den alınan bilgilere göre; Türkiye’de her 10 işletmeden 6’sı araç kullanıyor, ama bu işletmelerin %60’tan fazlası araç takip sistemlerinden faydalanmıyor. Diğer yandan, araç takip sistemi kullanan işletmeler saha ekiplerini anlık izleyip yöneterek yakıt giderlerinde %15’e varan maliyet avantajı sağlayabiliyor. Vodafone ve Arvento işbirliğiyle sunulan yeni kampanya sayesinde, Vodafone’lu işletmeler, 3 araçlık maliyeti 1 araca kadar imkânına sahip oluyor.

Engin Aksoy: “Arvento ile araç takipte avantajlı bir çözüm sunuyoruz”

Türkiye’de faaliyet gösteren işletmeleri yarına hazırlamayı hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, yeni araç takip kampanyası hakkında şunları söyledi:

“Vodafone İş Ortağım çatısı altında oluşturduğumuz Yarına Hazırım Platformu ile işletmelerin dijitalleşme endeksini hesaplayarak bu alandaki ihtiyaçlarını belirliyor ve söz konusu ihtiyaçlara yönelik çözümler geliştiriyoruz. Dijitalleşme endeksini hesaplayan 36 bin işletmenin verilerine baktığımızda, pazarda araç takibi ve operasyonel verimlilik alanlarında önemli bir ihtiyaç ve potansiyel olduğunu görüyoruz. Buna göre, Vodafone olarak, Türkiye’de şirketlerin dijitalleşerek verimliliğini artırabilmesi ve masraflarını azaltması için araç takip çözümleri geliştirmeyi sürdürüyoruz. Bu doğrultuda, araç takip sistemlerinde Türkiye’nin bir numaralı şirketi Arvento ile güçbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Arvento işbirliğiyle sunduğumuz yeni araç takip kampanyasıyla kurumsal müşterilerimize Vodafone makinelerarası iletişim teknolojileriyle birleştirdiğimiz Arvento araç takip sisteminden ayda 39 TL’ye faydalanma imkânı sağlıyoruz. Vodafone olarak, bugünden yarına hazırlanmak isteyen işletmelerimize uçtan uca yenilikçi teknoloji çözümleri sunmaya devam edeceğiz.”

Araçlar internetten takip ediliyor

Vodafone ve Arvento işbirliğiyle geliştirilen kampanya kapsamında, Arvento’nun araç takip sistemi Vodafone’un makinelerarası iletişim (M2M) teknolojisiyle zenginleştirilerek işletmelere araç takip alanında operasyonel verimlilik avantajı sunuluyor. Vodafone’un M2M teknolojisiyle araçlardan topladığı verileri işleyen Arvento araç takip sistemi, işletmelere değerli yüklerini, sahada bulunan araçlarını ve saha ekiplerini internet üzerinden haritalarda izleme imkânı veriyor. Buna göre, Arvento’nun araçlara ücretsiz monte ettiği cihazlar sayesinde, GPS uydularından konum bilgileri, araç üzerindeki sensörlerden ise farklı bilgiler toplanarak Vodafone’un M2M SIM kartı aracılığıyla mobil internet ağı aracılığıyla veri merkezine iletiliyor. Konum dışında, seyir hızı, kat edilen mesafe, yakıt tüketimi, rölanti, sürüş zamanı ve rota benzeri bilgiler anlık olarak kontrol edilebiliyor. Etkin iş takibi sayesinde operasyonel maliyetler azalırken, örneğin yakıt ekonomisi açısından son derece önemli olan rölanti süresi denetim altına alınabiliyor. Araç takip sistemiyle ayrıca, sürücülerin güzergah ihlalleri, istenmeyen noktalarda duruşları ve uzun molaları gibi verimlilik kayıplarının önüne geçmek ve saha ekiplerine uzaktan destek sağlamak mümkün oluyor.

Categories: HABERLER
Tags: Arvento, vodafone

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*