CIO Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl yedincisi düzenlenen CIO Ödülleri, 28 Kasım Pazartesi günü görkemli bir gece ile sahiplerini buldu. Düzenlenen törenle, 28 teknoloji lideri onurlandırıldı.

brs_5030
Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Microsoft Türkiye’nin altın sponsorluğunda CIO Dergisi tarafından düzenlenen CIO Ödülleri 2016, 28 Kasım Pazartesi günü düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Törende, Türkiye’nin önde gelen kurumlarının hayata geçirdiği yenilikçi ve başarılı projeleri ve bu projelere liderlik eden CIO’ları ödüllendirildi. Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği törende, teknoloji liderleri ve bilişim dünyasının üst düzey yöneticilerinin aralarında bulunduğu 200’ü aşkın konuk bir araya geldi. CIO Ödülleri 2016 kapsamında, DÜNYA Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ açılış konuşmasında, “Biz bütün yayınlarımızda ve etkinliklerimizde, teknolojiyi, yenilikleri, inovasyonu ve bunlarla ilgili olan girişimciliği hep desteklemeye çalışıyoruz. Sizler ve Türkiye için de önemine gönülden inanıyoruz” dedi. “Birçok toplantıda altını kırmızı çizgilerler çizmeye çalıştığımız gibi Türkiye teknoloji yarışında geç kalmış değil” diyen Güldağ, ancak daha fazla ciddiye ihtiyaç duyulduğuna da işaret etti.

brs_5046

“Dijital stratejilerini kurgulayabilen şirketler başarılı olacak”

Törende konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy da, hayatın her alanında hızlı bir dijitalleşme yaşandığını belirterek, bu noktada CIO Ödülleri’nin anlamının daha da büyük olduğunu vurguladı. Aksoy, “Vodafone Türkiye ailesi olarak bilgi teknolojileri liderleri ile bir arada bulunmaktan çok mutluyuz” dedi. Dijitalleşmenin son 10 yılda kurumlarda ezberleri bozduğunu dile getiren Aksoy, şöyle konuştu: “10 yılda yeni şirketler ortaya çıktı ve birçoğu da dünyanın en önemli şirketleri haline geldi. Hızlı bir dijitalleşme sürecinden geçiliyor ve araştırmalar gösteriyor ki, ilerleyen 10 yılda bundan daha hızlı bir gelişme olacak. Geleceğin iş dünyasında dijital stratejilerini kurgulayabilen ve yenilikçi iş modellerine uygulayabilen şirketlerin ve yöneticilerin başarılı olacağına inanıyoruz.”

Deloitte’nin 23 ülkede bin 200’ü aşkın CIO ile gerçekleştirdiği 2016 CIO Araştırması’nın sonuçlarına da değinen Aksoy, “Bu araştırmaya göre, Dijital Dönüşüm, gelecekteki iş modelleri ve şirket gelirlerini etkileyecek en önemli unsurlar arasında bulunuyor. Dijitalleşmenin getirilerini şimdiden gören şirketler, stratejilerini bu doğrultuda çiziyor. CIO ve CDO’lar geleceğin CEO’ları konumunda bulunuyor” diye konuştu. Bu süreçte Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme hedefinde olduklarını söyleyen Engin Aksoy, bu noktada Yarına Hazırım Platformu ile KOBİ’lerden başlayarak, tüm şirketlerin bir dijitalleşme karnesini çıkarttıklarını belirtti. Dijitalleşme noktasında nesnelerin internetine de vurgu yapan Aksoy, IoT Platformlarını da tüm müşterilerinin hizmetine sunduklarını ekledi.

brs_5066

Microsoft Türkiye Ülke Müdürü Murat Kansu ise, CIO Ödülleri’ni desteklemekten büyük gurur duyduklarının altını çizerek, CIO Ödülleri’nin yalnızca ödül olarak değil, aynı zamanda feyz alınabilecek projeler olarak görüldüğünü dile getirdi. Türkiye’nin orta gelir tuzağından kurtulmasının en önemli yollarından birinin Endüstri 4.0 ile birlikte dijital dönüşüm olduğunu ifade eden Kansu, “Yeni ve akıllı bir iş dünyasının içindeyiz. Bütün dünya gözümüzün önünde dönüşüyor. Beyin gücünün yerini artık bilgisayar ve teknoloji aldı. Dünyaya bakış açımızı dahi dijital sistemler belirliyor. İş modelleri de değişirken, Türkiye iş dünyasına ilham verecek yeni örnekler yaratmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Türkiye’nin geleceğini kurumların dijitalleşme potansiyelinin belirleyeceğini ifade eden Kansu, dijitalleşme ve Endüstri 4.0’ı yakalama hızının iyi olması durumunda Türkiye’nin dünyadaki yerinin de daha iyi olacağını kaydetti.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*