MicroStrategy 2019 faaliyete geçti

MicroStrategy 2019 faaliyete geçti

Dünyanın en gelişmiş analitik ve mobilite platformlarından MicroStrategy 2019, günün her anında güçlü kararlar almanızı sağlamak için faaliyete geçti. 

Michale J. Saylor, şirketlerin günün her anında ihtiyaç duyduğu istihbaratı sağlayan ilk kurumsal analitik ve mobilite platformu MicroStrategy 2019’un açılışını yapmaktan dolayı duydukları memnuniyeti belirterek “İstihbarat sağlamada zaman önemlidir ve saniyeler bile fark yaratır. Bu nedenle self servis analitik ile doğru veri kümelerini bulmayı bir kenara bırakın, tek tıklama ile istihbarat bile yetersiz kalmaktadır. HyperIntelligence ile bilgiler açık bir şekilde görünür olacak. Müşteriler, ürünler ve çalışanlarla ilgili bilgiler sıfır tıklama ile ses veya kamera lensi aracılığıyla tek bakışta ekranda görülecek” dedi.

MicroStrategy 2019, günün her anında sayısız karar alan kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgilere erişme yollarını değiştiren yeni kurumsal istihbarat platformu HyperIntelligence’ı sunuyor. MicroStrategy 2019 sayesinde, şirketler HyperCardTM özelliğini kullanarak kullanıcıların internet tabanlı iş akışlarına doğrudan bilgi yerleştirebiliyor. Bu yeni MicroStrategy 2019 özelliğiyle müşteriler, ürünler, kişiler ve çok daha fazlasıyla ilgili önemli bilgi ve KPI (Anahtar Performans Göstergesi) verileri sağlanıyor. İşletme kullanıcıları, internet siteleri ile e-posta, Salesforce veya Office 365 gibi internet uygulamalarında içerik bakımından zengin HyperCard’ları ortaya çıkarmak için vurgulanmış anahtar kelimelerin üzerinde durabiliyor.

Gilbane Building Company Bilişim Kurulu Başkanı (CIO) Jason Pelkey, “Yeni bir HyperIntelligence müşterisi olarak, HyperIntelligence’ın tüm çalışanlarımız arasında istihbaratın benimsenmesini sağlamakta oynayacağı rol nedeniyle çok heyecanlıyız.” yorumunda bulundu. “Hem yöneticilerimizin hem de sahadaki uzmanlarımızın her gün önemli anlarda onlarca karar alması gerekiyor. Sıfır tıklama yaklaşımı, oluşturacağımız uygulama türlerini ve bilgiye erişme yöntemlerimizi kökten değiştiriyor, karar alma sürecini her zaman hızlandırıyor.”
MicroStrategy 2019 sayesinde şirketler 200’den fazla kurumun veri kaynaklarındaki bilgileri sorunsuzca bir araya getirip ortaya çıkarabiliyor. Örneğin, şirketler satış temsilcilerine bir “müşteri” HyperCard’ı verebiliyor. Bu kartta, Salesforce.com, Marketo veya diğer kurumsal veri varlıklarından alınan bilgiler sunulabiliyor. Satış görevlileri, müşterilerinin adlarını e-postalarında, hesap çizelgelerinde, müşteri ilişkileri yönetimi sistemlerinde, LinkedIn sayfalarında, Google aramasında veya başka internet sitelerinde her gördüğünde, MicroStrategy hemen müşterinin adını vurguluyor. Satış temsilcisi yalnızca vurgulanan kelimenin üzerine gelerek önemli Anahtar Performans Göstergeleri, ilgili bilgiler ve yapılabilecek en uygun eylemleri gösteren bir kartı görebiliyor.

Constellation Research, Inc. Baş Analisti, Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı R “Ray” Wang, “İşletmelerde hedef, istihbaratı doğru zamanda ve gerçek zamanlı olarak elde ederek çalışanların saniyeler, dakikalar, saatler ve günler içinde kesin kararlar almasını sağlamaktır” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Alanında lider şirketler, ekiplerinin daha iyi ve hızlı kararlar alabilmeleri için ölçeklenebilir ve açık bir platform kuruyor. Bu da karar verme sürecini zamanla otomatikleştirmeyi hedefliyor. Bu yaklaşımı benimsemek iyileştirilmiş gelir sağlanması, kısalan bekleme süreleri, daha yüksek verimlilik ve daha fazla müşteri memnuniyetiyle sonuçlanabilir.”

TAP Air Portugal’ın TAP IT bölümünün İşletme İstihbaratı ve Analitik Yöneticisi Rui Monteiro, “HyperIntelligence, satış temsilcilerimize daha iyi kararlar almaları gereken durumlarda hızlı, etkili ve düzenli bir şekilde analitik bilgi sunmamızı sağlayan bir yöntem” yorumunda bulunarak “HyperIntelligence’ı sunduğumuz için çok heyecanlıyız ve Salesforce’a ek olarak HyperCards özelliğinin de istihbaratın tüm satış elemanlarımız arasında benimsenmesine çok yardımcı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Engie Common Procurement Programı Lideri Arnaud Droissant, HyperCards özelliğinin oluşturulmasının ve kullanılmasının bu kadar kolay olmasından çok etkilendiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Yalnızca 30 dakika içinde birden fazla veri tabanı ve uygulamadan alınan önemli Anahtar Performans Göstergeleri içeren bir kart oluşturup bunu kullanıcılarımıza sunmayı başardık.”
Şirketlerin temel veri sistemlerinden yararlanan HyperIntelligence uygulamalarıyla hızla çalışmasını sağlayan HyperCard’ı oluşturmak ve kullanmak çok kolaydır. HyperCard’lar yalnızca günlük kullanımda değerli değildir, ayrıca şirketlerin, makine öğrenimini insanların her gün kullandığı uygulamalara yerleştirmesinde de bir başlangıç noktasıdır.

Ventana Research Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Araştırma Direktörü David Menninger, “Şirketler hala analitik ve işletme istihbaratını çalışanları için daha erişilebilir hale getirmenin yollarını arıyor. MicroStrategy’nin HyperIntelligence özelliği de tam olarak bunu yapıyor, kullanıcılar günlük eylemlerini gerçekleştirirken onlara bilgi sağlıyor. Bağlamda değişiklik olmadığı için devamlı ve bölünmeyen bir düşünce ve karar alma süreci sağlanmış oluyor” dedi.

 

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*