Nesnelerin İnterneti dönüşümü IVEN ile gerçekleşiyor

Nesnelerin İnterneti dönüşümü IVEN ile gerçekleşiyor

Nesnelerin interneti kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte, hangi sektörde
olursa olsun birçok şirket, rekabette öne çıkabilmek adına iş süreçlerinde
nesnelerin interneti dönüşümünü gerçekleştiriyor.
Büyük resme bakılınca nesnelerin interneti iş süreçlerinde verimliliği artırmada, satış sonrası hizmet süreçlerin gelişmesinde, müşteri memnuniyetinde artışa ve çeşitli sektörlerde çeşitli faydalar sağlayıp gerektiğinde iş modelini değiştirmeye kadar giden yolda firmalara yardımcı
olabilecek bir teknoloji aslında. Tabi nesnelerin interneti kavramını iş süreçlerine dahil edip bu dönüşümü gerçekleştirmek, cihazları bağlantılı hale getirmek ve bir bulut plaformu tesis etmek kısa ve kolay bir süreç değil. Bu yüzden piyasada nesnelerin interneti teknolojisinin geleceğini görebilen firmalar bu dönüşüm için istekli ve gerekli yapıyı sağlamak için IoT platformu sağlayan şirketlerle partnerlik yapısında çalışmayı tercih ediyorlar.

Bu noktada Türkiye’de sayılı IoT firmalarından biri olarak gösterilen IVEN, hem şirketlerin cihazlarını bağlantılı hale getiriyor, hem de bu cihazlardan elde edilen verilerin depolanması ve cihazların takip ve kontrol edilebilmesi için bir bulut hizmeti sunuyor. Bununla birlikte firmaların isteği üzerine iş modellerini baştan ele alıp IoT teknolojisiyle entegre edip gerektiğinde servis olarak ürün modeline geçiş yapmalarında danışmanlık da veriyor. Özetle, servis olarak ürün modeli tek seferlik bir ücret almak yerine, aylık abonelik ücretleriyle gelir elde ediyor.

IVEN’in müşteri ağı hızla büyüyor
2014 yılında kurulmasına rağmen hızla büyüyen IVEN, kısa sürede müşteri ağına çok önemli şirketleri ekledi ve eklemeye de devam ediyor. Hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet gösteren IVEN’in müşterileri arasında başlıca Arzum, Vestel, Teknoklima ve ABD merkezli Encore Networks gibi şirketler bulunuyor.

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*