Netaş, ZTE ile ortak oldu

Netaş, ZTE ile ortak oldu

ZTE, 50. yılını kutlayan Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V.’ye ait yüzde 48,04 hissesini 101,3 milyon dolar karşılığında satın aldı.

ZTE, 2017’de 50. yılını kutlayan Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V.’nin portföyünde bulunan yüzde 48.04 hissesini, bağlı şirketi ZTE Cooperatief U.A. kanalıyla satın aldı.

Yeni ortaklık yapısının, Netaş’ın küresel büyümesini destekleyeceğini belirten Netaş CEO’su C. Müjdat Altay şunları söyledi: “Bu işlem son yıllarda Türkiye’ye teknoloji geliştirme amaçlı yapılmış en büyük yatırımlardan biri olma özelliğini taşıyor. Bilişim alanında dünyanın patent liderlerinden biri olan ZTE, Türk mühendislerine, Türkiye’nin teknoloji geliştirme yeteneğine ve Netaş’ın 2009’dan bu yana şirket değerini tam 9 kat artıran yüksek performansına yatırım yaptı. Türkiye’nin BT alanında en gelişmiş Ar-Ge kapasitesine sahip olan Netaş, bugüne kadar sektöre yön veren pek çok inovasyona imza attı.

Son 10 yılda 7 kez Türkiye’nin “Yazılım İhracatı Şampiyonu” olan Netaş’ın 200’den fazla uluslararası operatör için geliştirdiği yazılım çözümlerinin küresel arenadaki büyümesini, ZTE birlikteliğiyle artıracağız. Ayrıca ülkemizin telekom sektöründeki iddiasını artıracak ULAK projesi, geliştirmiş olduğumuz siber güvenlik çözümleri ve daha birçok ürünümüz, yeni hissedarımız ZTE’nin de bu alandaki katkılarıyla yurt dışı pazarlara hazır hale gelecektir.”

 

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*