Risk taşıyan aksiyon ve kullanıcıları hızla belirleyin!

Risk taşıyan aksiyon ve kullanıcıları hızla belirleyin!

Uluslararası çapta 20 bini aşkın kuruma siber güvenlik alanında hizmet sunan Forcepoint, geliştirdiği yeni CASB (Buluta Erişim Güvenlik Aracısı) davranış analitikleri özellikleri ile risk taşıyan aksiyon ve kullanıcıların hızla belirlenmesine olanak tanıyor. Bu sayede güvenlik ekipleri çok daha hızlı bir şekilde aksiyon alabiliyor. Aynı zamanda yeni özellikler kazanan Forcepoint Web Security ve Forcepoint Email Security ürünleri ile bu ürünleri destekleyen Forcepoint Advanced Malware Detection, bulut sistemlerine güvenli geçiş ve bulut kullanımında 360 derece koruma sağlıyor.

Gartner’in yapmış olduğu araştırmaya göre bir güvenlik sızıntısının saptanması ortalama 4 milyon dolarlık masrafla yaklaşık 99 gün sürüyor. Ancak şirketler veri ve analitiklerden yararlanarak bu süreci kısaltabiliyor. Gartner aynı zamanda, 2018 yılında uçnokta güvenlik platformlarının %80’inin kullanıcı hareketlerini izleme ve hukuki takip özelliklerine sahip olacağını öngörüyor, bu oranın 2013 yılında sadece %5 olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte kurumlarda tespit edilen güvenlik sızıntılarının %25’inin kullanıcı ve sistem davranış analitikleri sayesinde ortaya çıkartılacağını belirtiyor.

Bu alanda kişi ve kurumları korumak üzere yeni özellikler kazanan Forcepoint CASB, dosya paylaşımı ve diğer bulut uygulamalarının getirdiği riskleri analiz ediyor ve kurumsal ağ üzerinde kayıtlı olmayan kritik veri ve fikri mülki hakların korunmasını sağlıyor. Aynı zamanda Forcepoint CASB, kullanıcı davranışı ile veri, cihaz ve lokasyon gibi uygulama özelliklerini analiz ediyor. Tüm verileri tek tabloda sunma özelliğine sahip yeni Kullanıcı Risk Paneli, hem kullanıcı davranışlarını hem de Forcepoint CASB’nin eşsiz bir özelliği olarak, kurum içerisinde kullanıcının hesap izinlerine dayanarak potansiyel iş etkisini raporluyor. Güvenlik ekipleri Forcepoint CASB ile riskleri çok daha kapsamlı bir şekilde kavrama fırsatı yakalıyorlar ve hukuki delil olarak kullanabilecekleri verilere çok hızlı bir şekilde ulaşabiliyorlar. Forcepoint CASB, siber güvenlik devi Lastline tarafından desteklenen Forcepoint Advanced Malware Detection adlı zararlı yazılım güvenlik ürünü ile birlikte kullanıldığında, kurumlar hem tehdit oluşturabilecek kullanıcılara hem de kullanıcı gibi davranan zararlı yazılımlara karşı etkin bir koruma sağlıyor.

 

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*