SunExpress’e yeni IT lideri

SunExpress’e yeni IT lideri

Daha önce Ernst&Young Orta ve Güneydoğu Avrupa Bilgi Teknolojileri Bölümü’nü yöneten Mensur Tahiroviç, Temmuz 2016 tarihi itibariyle SunExpress IT Servis Yönetimi Grup Müdürü olarak göreve başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendislik Bölümünden mezun olan Mensur Tahiroviç, kariyerine 1999 yılında Toshiba Türkiye’de Toshiba Certified Engineer olarak başladı daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümünde Öğrenci Asistanı olarak görev yaptı. Nisan 2001’de Ernst&Young’a Sistem Yöneticisi olarak geçti. Türkiye’de Ernst&Young ve Andersen’in birleşmesinden sonra Sistem & Operasyon takımında BT Lideri, 2008 başından 2009 yılı sonuna kadar ise Güneydoğu Avrupa bölgesindeki 9 ülkenin Bilgi Güvenliği Yöneticisi olarak çalıştı. Temmuz 2008 – Kasım 2013 arasında EY Türkiye Bilgi Teknolojileri Bölüm Başkanı olarak görev yapan Mensur Tahiroviç, 1 Aralık 2013 tarihinde 22 ülke ve 8.500 çalışanı kapsayan EY Orta ve Güneydoğu Avrupa BT Bölümü’nün başına geldi. Temmuz 2016 itibarı ile IT Servis Yönetimi Grup Müdürü olarak SunExpress’te göreve başlayan Mensur Tahiroviç, evli ve bir çocuk babasıdır.

Mensur Tahiroviç ayrıca, ITIL Service Management ve Microsoft MCSE sertifikalarına sahiptir. ISACA CISM ve PMI – PMP sertifikasyon eğitimlerine katılmıştır.

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*