TP-Link’in geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Neffos markalı akıllı telefonların yeni serisi X1, Türkiye’de tanıtıldı. 

TP-Link Neffos X1 serisi akıllı telefonlar güçlü performans ve düşük güç tüketimi sağlayan Helio P10 sekiz çekirdekli işlemciye sahip. X1 modelinde 2/3GB RAM ve 16/32GB ROM olmak üzere iki model seçeneği sunuluyor. X1 Max modelinde ise 3/4GB RAM ve 32/64GB ROM seçeneği bulunuyor. Her iki modelde de 128GB’a kadar mikroSD kart desteği yer alıyor.

Neffos X1 serisi, ilk olarak şık tasarımlarıyla dikkati çekiyor. Çift eğimli metalik arka kapak, son derece şık görüntüsünün yanı sıra tutma rahatlığı da sağlıyor. Avuç içine mükemmel şekilde uyum sağlayan ürün, ince, elmas kesim köşeleriyle zarafet ve dinamizmi bir arada sunuyor. Neffos X1 Max’in köşeleri sadece 2.75 mm (X1 modeli 2.95 mm). CNC tekniği sayesinde 0.6mm olan incecik kıvrımı ise elde tutuşu daha keyifli bir hale getiriyor.

Her iki telefonda da 13M piksel arka, 5M piksel ön kamera yer alıyor. X1 serisinde fotoğraf çekmeyi daha zevkli hale getiren özellikler bulunuyor. Her anı kaçırmadan yakalayabilmek için 0.2 saniyede otomatik odaklama (PDAF) yapabilen kamera ile peş peşe kareler çekmek mümkün. Hareket algılama özelliği sayesinde bir hareketin her anı X1 telefonlar ile ölümsüzleştirilebiliyor. Ayrıca gerçek zamanlı gece çekimi özelliği ile geceleri de mükemmel fotoğraflar çekilebiliyor.

Neffos X1 Max modeli hızlı şarj özelliğine sahip. Bu sayede telefonu yüzde 50 şarj etmek için sadece 30 dakika yeterli oluyor. Akıllı telefonların fiyatları ise şöyle:
*Neffos X1 : 999 TL’den başlayan fiyatlarla 
*Neffos X1 Max : 1,199 TL’den başlayan fiyatlarla.