Yazarımız Zafer Babür’ün yeni kitabı piyasada

Yazarımız Zafer Babür’ün yeni kitabı piyasada

Değişim Projeleri Yöneticisi Zafer Babür’ün yeni kitabı “BT Sözleşmeleri- Alım, Satım ve Kiralamasında Dikkat Edilecek Konular” isimli kitabı piyasaya çıktı. 

Sözleşmelere dair önemli anekdotların bulunduğu kitap BT alanında sözleşme hazırlayacak kişilere ışık tutuyor. 

İşte kitaptan bir bölüm:  Sözleşmenin kendi kendini ifade edenini, başkasının yorumuna ihtiyaç bıraktırmayanını, kısa ve öz konuşanını oluşturmak marifettir. Size gelen sözleşmeler suskun ve sessiz mi? Yoksa boşa mı konuşup duruyorlar?

Sözleşme tarafların niyetlerinin ortak bir yerde buluşmasıdır. Niyetlere hukuki sonuç bağlandığı durumlarda ise asıl olan iyi niyetin varlığıdır. Hukuk yolu her zaman pahalı ve zaman alan bir süreçtir. Yoksa sizin sözleşmelerinizde hukuki sürecin ne olduğu, nasıl çalışacağı da belli değil mi?

Yumurta Kafa oldukça alaycı bir tonda: “Ben bir kelimeyi kullandığımda; o kelime, tam olarak ona ne anlam yüklemişsem onu ifade eder; ne daha fazlasını ne de daha azını” dedi.

[1]Lewis Carrol, Aynanın İçinden (Alice Harikalar Diyarında), https://www.gutenberg.org/files/12/12-h/12-h.htm#link2HCH0006, Chapter VI, Line 1332, 11.05.2015.

Sözleşmeler diyarında yumurta kafaların kurnazlıklarına maruz kalmamak, anlaşmazlıklar denizinde boğulmamak için sözleşmelerin her kelimesine, her cümlesine dikkat etmeli, zamanında sözleşme okuryazarları ile temeli sağlam bir sözleşme oluşturmalısınız.

Kitaba buradan ulaşabilirsiniz 

 

 

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*