Günümüzün modern iş gücü, nerede ve nasıl iş yapıldığı konusunda daha fazla esneklik gerektiriyor. İnsanların %62’si birden fazla yerden, %81’i ise kişisel zamanlarında da çalışıyor. Bu durum, herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda kesintisiz bağlantı sağlayabilen cihazlara olan ihtiyacı gösteriyor. Tabii mobilitenin bize sağladığı bu kolaylık bazı güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor.

Siber saldırıların faturası ortalama 11,7 milyon dolar oluyor ve 2021’e kadar siber saldırıların sebep olduğu tahribatın 6 katrilyon dolar seviyesinde olması bekleniyor. Dolayısıyla güvenlik, yaşanan dijital dönüşüm içerisinde performans ve verimlilik kadar önemli bir yer tutuyor.

Bir siber saldırıda güvenli BIOS’u otomatik olarak geri yükleyen HP Sure Start, görsel korsanlığa karşı anında koruma sağlayan HP Sure View ve kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarı kapatmaya çalışsa bile kritik süreçlerin çalışmasını sağlayan HP Sure Run gibi Microsoft’un en güvenli işletim sistemi olan Windows 10 ile donatılmış HP kurumsal bilgisayarlarının sunduğu güvenlik çözümlerini keşfetmeniz için HP, 28 Mart Perşembe günü bir webinar düzenliyor. HP Türkiye Teknoloji Danışmanı Serkan Timurlenk, yapacağı sunumda kurumların karşı karşıya kalabileceği güvenlik açıklarını ve HP kurumsal bilgisayarların sağladığı güvenlik çözümlerini demolarla aktaracak. Demoların ardından da konuyla ilgili soruları canlı olarak yanıtlayacak.

Webinara katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.