Aradığınız cihaz olabilir: Samsung Galaxy Tab Pro S

Aradığınız cihaz olabilir: Samsung Galaxy Tab Pro S

Kurumların iş yapış şekilleri hızla değişiyor. Özellikle yeni nesil kullanıcılar için mobilite ve performans çok daha önemli hale gelmeye başladı. Windows 10 işletim sistemli Samsung Galaxy Tab Pro S, sahip olduğu yetenekleriyle özellikle kurumsal alandaki kullanıcıların beklentileri karşılamayı amaçlayan bir ürün.

Ali Atilla MEDE
4.9 mm inceliğinde ayrılabilir klavyeli kılıfı bulunan tablet 6.3 mm inceliğinde ve 693 gram ağırlığında. Klavyesi ile birlikte yaklaşık 1.2 cm olan bu hibrit cihaz özellikle taşınabilirlik açısından oldukça başarılı. Tabletin alt kısmında bulunan Pogo Pin Connector bağlantı yuvasıyla klavye hızlıca ve sıkı şekilde bağlanabiliyor. Bu bağlantıdan sonra bir dizüstü bilgisayar görünümüne kavuşan cihaz daha rahat bir yazı yazma ve kullanım deneyimi sunmak için iki farklı açıya göre ayarlanabiliyor. Tuş takımının kalınlığıyla da ideal bir yazma deneyimi sunan cihazın klavyesinde mouse görevini yerine getiren küçük bir trackpad’de eklenmiş.

Samsung-galaxy-tab-pro-s-3

Görünüm açısından da oldukça şık olan tabletin tasarımında iki farklı malzeme kullanılıyor. Çerçeveleri magnezyum alaşım kaplı tabletin arka kısmında ise plastiğe benzer bir malzeme kullanılmış. Cihazın sol tarafında Windows tuşu, sağ tarafında USB Type-C bağlantısı ve kulaklık girişi konumlanırken üst kısımda ise güç ve ses tuşları bulunuyor. Cihazın iki tarafında da Full HD video çekim yapabilen 5 MP’lik kameralar yerleştirilmiş. Tablette ayrıca biri sağ diğeri solda olmak üzere iki adet stereo hoparlörü bulunuyor. Yalnızca bir adet USB Type C bağlantı noktasına sahip cihazda SD kart, microUSB, microDisplayPort ya da micro-HDMI gibi portlar maalesef yer almıyor.
Açıkçası cihaz bu açıdan bir hayal kırıklığı yaşatıyor ve kutu içerisinde bir dönüştürücünün gelmemesi de bunu daha çok artırıyor. Galaxy Tab Pro S satın alacak çoğu insanın ihtiyaç duyduğu üretkenliği artırmak için çoklu bağlantı noktasına sahip bir adaptör ayriyeten almaları gerekecek.

Bluetooth 4.1, NFC ve AC tabanlı wireless teknolojileri gibi kablosuz bağlantılar barındıran Galaxy Tab Pro S depolama tarafında ise 128 GB SSD ve 256 GB SSD olmak üzere iki farklı versiyonla geliyor.
Cihazın 12 inç’lik ekranı gerçekten etkileyici. 2160 X 1440 çözünürlüğünde Süper AMOLED ekran, son derece detaylı şekilde keskin ve net renkler sunuyor. Herhangi bir duraksama ve performans sorunu yaşatmayan cihaz ile videolar seyretmek gerçekten keyifli. Ayrıca cihazın hoparlörü, tablet hoparlörü için hiç te fena değil. Hoş bir stereo deneyimi sunuyor.

Samsung-galaxy-tab-pro-s-5-800x500_c

2.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Intel Core M işlemcisi bulunan Samsung Galaxy Tab Pro S, 4 GB’lık RAM kullanıyor. Cihaz sahip olduğu bu özelliklerle Word, Excel, Powerpoint gibi ofis programlarının yanı sıra Microsoft Edge ve Google Chrome gibi uygulamalarda da gayet iyi performans gösterdiğini söyleyelim.
Pil ömrü tarafında 5200 mAH bataryaya sahip Galaxy Tab Pro S hızlı şarj desteği ile 2.5 saatte şarj olabiliyor. Tabletin bataryası yaklaşık 7 saate varan bir kullanım vaad ediyor. Wi-Fi modelini incelediğimiz tabletin bir de LTE modeli bulunuyor. LTE modeli LTE Cat 6’yı destekleyen ilk tablet olarak öne çıkıyor.
Samsung Galaxy Tab Pro S, hibrit bir bilgisayar arayan kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek bir ürün. 2000 TL’lik bir fiyat etiketiyle gelen cihaz taşınabilirliği, hızlı şarj özelliği, performansı ve klavyesi ile gelmesi Samsung’un hedeflediği kurumsal kullanıcıların dikkatini çekebilir.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*