Canon 800D inceleme

Canon 800D inceleme

Farklı çekim tekniklerini içinde barındıran Canon 800D, tasarımı ve görüntü kalitesi göz önüne alındığında, segmentine göre hayli iyi özelliklere sahip olarak karşımıza çıkıyor.
Canon’un giriş üst sınıf modeli 800D, 24.2MP çözünürlükte APS-C CMOS sensör ve DIGIC 7 Görüntü işlemcisi ile geliyor. Performansı ile gayet iyi bir model olarak ön plana çıkan EOS 800D, giriş seviyesi fotoğraf makinesi almak isteyenler için deyim yerindeyse biçilmiş kaftan denilebilir. DIGIC 7 görüntü işlemcisi sayesinde fotoğraflardaki kalitenin artmasını sağlayan makine, saniyede 6 kare fotoğraf çekebiliyor.

Normal ISO değeri 25.600 ile sınırlı iken 800D’yi H1 seçeneği ile 51.200 ISO’ya kadar genişletebiliyorsunuz. Netlik noktalarında klasik 19 noktadan daha fazlasını sunan 800D, 45 nokta af ile oldukça etkin bir netleme hızı sunuyor.
Canon 800D modeli mobil uygulaması ile kullanabileceğiniz ve bağlantı olarak WiFi, Bluetooth ve NFC’yi kullanabileceğiniz bir cihaz.

Ürünün tasarımı ise yine segmentine göre oldukça iyi. Dokunmatik ekrandaki hassasiyet oldukça iyi görünüyor. Menüler arasındaki geçiş de gayet iyi. Gövde yapısı muadillerine göre hayli iyi, taşımak için oldukça iyi bir makine olduğu söylenebilir.

Canon 800D muadillerine göre; içinde birçok özelliği bir arada barındırıyor. Hem fotoğraf hem de video çekebilen 800D, görüntü kalitesi ile fotoğraf tutkunları için gayet yeterli. Farklı çekim tekniklerini bir arada bulabileceğiniz cihaz, yaklaşık 3 bin 700 liralık fiyatla satışa sunuluyor.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*