İNCELEME: Asus ZenFone Zoom S

İNCELEME: Asus ZenFone Zoom S

Asus ZenFone Zoom S, fotoğraf tutkunlarının beklentilerini büyük oranda karşılayabilecek bir cihaz. Geniş ekranına eklenen kayda değer kamera özellikleri ile akıllı telefon fotoğraf konusunda profesyonel olan kullanıcıların dahi fikrini değiştirebilecek gibi görünüyor.
Asus’un akıllı telefonu ZenFone Zoom S, isminden de anlaşılacağı gibi fotoğraf çekimine odaklı bir cihaz olarak ön plana çıkıyor. Öncelikle metal kasası ile ön plana çıkan telefon, görece olarak diğer akıllı telefonlara göre biraz daha kalın bir tasarıma sahip olsa da 154.3 x 77.0 x 7.9 mm. Boyutu ve 170 gram ağırlığı ile oldukça ideal bir cihaz olarak dikkat çekiyor. Kavisli tasarıma sahip telefon, genel olarak şık tasarımı ile göze çarpıyor.

Pek çok akıllı telefonda olduğu gibi, güç butonunun ve ses kontrol tuşlarının sağ kenarda olduğu cihazda, sol kenarda ise SIM ve microSD kart yuvası bulunuyor. Telefonun USB girişini ve kulaklık jakını ise alt kenarda görebiliyorsunuz.

Zengin renklere sahip bir ekran
ZenFone Zoom S’in geniş ekranında bahsedecek olursak, 5.5 inç büyüklüğündeki ekran gayet kullanışlı. Asus ZenFone Zoom S, 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü AMOLED bir ekran taşıyor. Ekran, oldukça zengin ve doygun renklere sahip ve akıllı telefonun ekranı güneş ışığının altında rahatlıkla görülebiliyor.

13 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya sahip telefon, arkada çift lensli bir kamera kurulumu barındırıyor. Cihazda bulunan optik görüntü sabitleme ve elektronik görüntü sabitleme özelliği ile çekilen videolarda sarsıntı ve bulanıklık olasılığı en aza iniyor. ZenFone Zoom S’in kamera uygulamasında kullanıcıların perspektiflerini farklı biçimde yansıtmalarını sağlayacak çeşitli çekim modları ve efektler bulunuyor. Fotoğrafta daha profesyonel olan kullanıcılar manuel mod ile ISO, pozlama ve renk dengesi gibi ayarları kendi tercihlerine göre yapabiliyor. Zira telefonun bu denli alternatif kamera çözümleri cihazın kesinlikle fotoğraf için ideal bir cihaz olduğunu gösteriyor.
Asus ZenFone Zoom S’te 2.0 GHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 yonga seti bulunuyor. Cihaz, 2 TB kapasiteye kadar microSD kartları destekliyor.

İnanılmaz batarya performansı
Cihaz, 5000 mAh kapasiteli bir pil barındırıyor. Doğal olarak batarya ömründe iyi bir performans sergileyen telefon, uzun bir süre şarja ihtiyaç duymadan aktif olarak çalıştırılabiliyor. Ayrıca, cihazın toplamda 2,5 saatte pili tamamen doluyor.
ZenFone Zoom S’in arkasındaki parmak izi tarayıcısı oldukça hızlı çalışıyor. Asus’un ZenMotion isimli özelliği ise kullanıcıların ekrana dokunarak veya telefonu çevirerek bazı işlevlere hızlı biçimde ulaşmasını ve bazı görevleri vakit kaybetmeden yerine getirmesini sağlıyor. Asus telefonların vazgeçilmez bir parçası olan Mobil Yönetici uygulaması, ZenFone Zoom S’te de yerini alıyor. Mobil Yönetici uygulaması ile bellek temizleme, cihazda depolama alanı açma, veri kullanımını kontrol etme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Uygun fiyatı ve farklı segmentlerdeki kullanıcıların tercihlerine girebileceği düşünüldüğünde ZenFone Zoom S oldukça ideal bir telefon. Fotoğraf çekme konusundaki zengin performansının yanı sıra tasarım şıklığı cihazı tercih edilebilir kılıyor.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*