İNCELEME: Logitech Slim Combo ve Slim Folio

İNCELEME: Logitech Slim Combo ve Slim Folio

Tabletler hep içerik tüketmek için kullanıldı. Tabletlerde iş uygulamalarını çalıştırmak için ihtiyaç duyduğunuz yardımcı aparat ise klavye.

Logitech uzun zamandır bilgisayar dünyasının en başarılı aksesuarları­nı üreten markası. Fare, klavye, hoparlör, webcam ve oyun ekipmanla­rı ile tanıdığımız marka, bir süredir yaptığı satın almalar ile farklı sektör­lerde de faaliyet gösteriyor. Örneğin koşucu kulaklıklarında Jaybird mar­kası ile büyük beğeni topluyor. Ulti­mate Ears markası ile güçlü bluetoo­th hoparlörler üretiyor. Ve kurumsal müşterilere yönelik geliştirdikleri vi­deo konferans çözümleri ile gelenek­sel markalardan çok daha farklı ve cazip çözümler sunuyor. Tüm bu ye­nilikçi ürünlere ve iş kolları­na rağmen Logitech köklerinden vaz­geçmiyor ve yalnızca bilgisayarlara değil artık mobil ürünlere de aksesu­ar üretiyor. Tabletler için geliştirdiği aksesuarlar ile cihazların hem işlev­selliğini artırıyor hem de ekstra ko­ruma sağlıyor. Bu ürünlerden en ye­nisi ise 5. ve 6. Nesil iPad’ler için ge­liştirilmiş olan bluetooth klavyeler.

Slim Combo ve Slim Folio

Yeni klavyeler olan Slim Combo ve Slim Folio, iPad’lere hem işlevsellik hem de koruma sağlıyor. Yeni tasa­rımıyla Apple Pencil tutucusuna ka­vuşan kılıflar, ayarlanabilir destek standları sayesinde 40 dereceye va­ran izleme açısına sahip olmalarıyla göze çarpıyor.

Slim Combo, yazma, görüntüle­me, çizim ve okumadan oluşan dört kullanım moduyla çok yönlü bir kul­lanım sağlamış. Ürün, üç farklı sevi­yede ayarlanabilir aydınlatmalı tuş­ları, çıkartılabilen modüler klavyesi ve iOS kısayollarıyla, dizüstü bilgisa­yarlardaki yazma deneyimini iPad’e taşıyor. Slim Combo üzerinde ken­di bataryası var. Bir kere şarj ettiği­nizde, 3 ay boyunca bir daha şarj et­meden rahatlıkla kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu çok önemli bir özellik çünkü her akşam şarj edilecek yeni bir cihaza kimsenin tahammülü yok artık. Diğer yeni ürün olan Slim Folio ise ince ve hafif tasarımıyla dikkati çeki­yor. Bu üründe en önemli özellik eks­tra bir ağırlık ve kalınlık getirmeden güçlü bir koruma sunması. Pilleri ko­layca değiştirilebilen kılıf, akıllı güç yönetim sistemi ve düşük enerji tü­ketimine sahip Bluetooth bağlantısı sayesinde dört yıla varan yüksek ba­tarya ömrüyle göze çarpıyor. Bu ol­dukça yüksek bir süre ve Slim Folio kesinlikle bu konuda bir övgüyü hak ediyor. Slim Folio, sabitlenebilen ta­sarımı sayesinde her yüzeyde kolay­ca kullanılabiliyor. Murat YILDIZ

 

 

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*