Tablet ve telefon bir arada: Lenovo Tab 7 Essential

Tablet ve telefon bir arada: Lenovo Tab 7 Essential

Lenovo Tab 7 Essential, günlük işlerinizde yanınızda taşıyabileceğiniz bir cihaz. Cihazın en cazip tarafı ise, aynı anda hem tablet hem telefon hem de mesajlaşma aracı olarak kullanılabilir olması…

Lenovo Tab 7 Essential, size büyük sürprizlerle mi gelecek yoksa bir hayalkırıklığı mı yaşatacak? Lenovo’nın yeni cihazı günlük hayatınıza uyum sağlayacak nitelikte. Android bir tablet olan cihaz, özel işleriniz için yeterince iyi mi? Şimdi buna bakalım…

Tasarımı piyasanın en iyisi olmamakla birlikte, plastik gövdeyle gelen Tab 7 Essential, bir önceki sürümüne göre çok daha iyi bir tasarıma sahip. Biraz kalın fakat şık olan Tab 7 Essential’ın sağ tarafında bir güç düğmesi bulunuyor. Hemen üzerinde konumlanan ses düğmelerinin yanı sıra cihazın üst kısmında da bir mikro USB portun yanı sıra ses jakı yer alıyor. Ürünün sol tarafında Lenovo yazısının hemen altında bir microSD kart yuvası göreceksiniz, dahili depolama ihtiyacınızda bu kart yuvasını kullanabilirsiniz.

Ekranın üzerinde bulunan speaker ile cihazı aynı zamanda bir telefon ve mesajlaşma aracı olarak da kullanabiliyorsunuz. Ancak şunu özellikle belirtmekte fayda var ki, çok güçlü bir ses kalitesi beklememek gerekiyor. Bunun yanında; telefonun hoparlör seviyesinin video izlemek ve müzik dinlemek için yeterli seviyede olduğunu söyleyebiliyoruz.
Cihazın tıpkı hoparlör seviyesi gibi kamera özelliklerinin de günlük kullanım için yeterli düzeyde olduğunu belirtmek gerekiyor. 2 megapiksellik ön kameranın yanında yine 2 megapiksel arka kamera çok iyi görüntüler yakalamanızı sağlamasa da daha çok görüntülü sohbetlerde, acil toplantılarınızda ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte.

Ekran çözünürlüğü
Ekranına göz attığımız cihaz, 1024 x 600 piksel çözünürlük ile 7 inç bir ekrana sahip. Genel anlamda kullanılabilir özelliklerde bir ekran. Tabi ki, herhangi bir akıllı telefonun piksel yoğunluğunun daha yüksek olduğunu söylemekte yarar var; ancak yine de tablet özelliklerine göre ekranın çözünürlüğünün iyi olduğu düşünülebilir. Ekranın en büyük dezavantajlarından biri yüzeyde çok kolay şekilde parmak izinin kalıyor olması… Ayrıca, ekranın parlak olmaması kötü havalarda dışarıda kullanıma çok uygun olmadığını gösteriyor.

1.3 GHz MediaTek MT8167D dört çekirdek işlemciye sahip cihaz, 1.1 GHz MT8735 dört çekirdekli yonga seti ile geliyor. 16 GB’a kadar dahili depolama imkanı sunan Tab 7 Essential, Wi-Fi ve Bluetooth desteği sağlıyor. Lenovo Tab7 Essential, 3500mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. 20 saatlik bir deneyim vaat edilirken, batarya standart kullanımlarda 10 saati tamamlıyor.

Fiyat performans odaklı seçenlere…
Sonuç olarak bakıldığında; fiyat performans olarak uygun olan Tab 7 Essential, video izlemek, birkaç sitede gezinmek için yeterli fakat webde sörf yapmak isterseniz cihazı biraz zorlayabilirsiniz. Zira art arda açacağınız sekmeler cihazınızın yavaşlamasına neden olabilir. Lenovo Tab7 Essential, sizin için belirli koşullarda yararlı. Örneğin, gerçekten daha fazla para harcamak istemiyorsanız; 80 dolarlık bu cihaz sizin için güzel bir alternatif olacaktır.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*