Tüm dijital içeriğiniz için kişisel bulut çözümü: WD My Cloud Home

Tüm dijital içeriğiniz için kişisel bulut çözümü: WD My Cloud Home

Western Digital My Cloud Home, tüm önemli dosyalarınıza ve içeriğinize her zaman erişmenin basit ve iyi bir yolunu sunuyor.

Western Digital’in My Cloud Home ürünü, tüm dosyalarınız için kişisel bir bulut sunucusu olarak kullanılabilen harici bir sabit sürücü olarak görev yapıyor. Doğrudan evinizin Wi-Fi sistemine takılıyor, açık ve bağlı olduğu sürece de cihaza dünyanın her yerinden erişmek mümkün. Hem ailelerin hem de küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak için ürünün tek sürücülü ve çift sürücülü olarak 2 TB’tan 16 TB’a kadar çeşitli versiyonları mevcut. Elimizdeki model ise 2 TB’lık tek sürücü modeli. My Cloud Home 2 TB versiyonun fiyatı ise 700 TL seviyesinde. Mac, PC, Android ve iOS uygulamalarından ve bir bulut web sitesi uygulaması ile My Cloud Home’daki içeriklere her yerden erişilebiliyor.

My Cloud Home’un alt yarısında elmas şekilli desenlerin olduğu, ön tarafından küçük bir Western Digital logosunun bulunduğu beyaz ve gümüş renkte bir tasarıma sahip. Arka tarafta çevresel aygıtları bağlamak veya My Cloud Home’u USB üzerinden bilgisayara bağlamak için bir USB 3.0 portu, güç girişi ve bir Gigabit Ethernet portu bulunuyor. Ön yüzde de cihazın çalıştığını gösteren bir LED bildirim ışığı yer alıyor.

WD My Cloud Home’u kurmak ise gerçekten çok basit. Kutusundan gelen ethernet kablosunu Wi-Fi yönlendiricinize takmanız ve WD My Cloud’a bağlanmanız yeterli. Sonrasında bir hesap oluşturmak için web tarayıcınızdan mycloud.com/hello adresine girip cihazı kurabiliyorsunuz. Kurulum işleminden sonra her türlü içeriğe erişebiliyor, yedeklenebiliyor ve paylaşıma açılabiliyor. Ayrıca, Google Drive veya Dropbox gibi kullandığınız çevrimiçi bulut tabanlı hizmetlerden gelen içerikleri de senkronize etmeniz mümkün. WD My Cloud Home, dosyalarınıza erişmenin ve paylaşmanın tüm avantajlarıyla birlikte kontrol edebileceğiniz kişisel bir buluta sahip olmak isteyenler için ideal bir çözüm gibi görünüyor. Ali Atilla Mede

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*