Apple’ın son ürünleri açıklandı

Apple’ın son ürünleri açıklandı

Teknoloji dünyasının gözü kulağı Apple Uygulama Geliştiriciler Konferansı’nda (Worldwide Developers Conference-WWDC) oldu.

San Francisco’da düzenlenen konferansta Apple’ın ilk bombası Macintosh işletim sistemi. Nam-ı diğer Mavericks olan OS X 10.9 işletim sistemi bir takım yeni özelliklere sahip. Bu özellikler arasında etiketleme, daha çoklu görüntü desteği, tam görüntü özelliği ile Apple TV’nin çalışıyor olması, iBooks ve harita uygulamaları, sıkıştırılmış hafıza, yeni Safari, mesajları hızlı yanıtlama özelliği, ekran kilitleme uyarıları, otomatik uygulama güncelleme, yeniden tasarlanmış takvim var.

 

Safari 7

Yeni işletim sistemi ile birlikte Apple’ın internet tarayıcısı Safari’nin 7 versiyonu da tanıtıldı. Görünümü sadeleştirilen ve performansı artırılan tarayıcısı aynı zamanda Reading List ve sidebar bölümlerinde daha iyi bir entegrasyon sunuyor. Tarayıcıdaki en önemli yenilik pencere alanında Twitter, Facebook gibi sosyal ağlarla hızlı link paylaşımı sağlanabilmesi için link paylaşım bölümü olması.

safari

Pages: 1 2 3 4

Categories: TEKNOLOJİ

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*