Logitech, CIO Kahvaltıları etkinliğinde, önde gelen şirketlerin IT liderleri ile bir araya gelerek, geniş ürün portföylerini ve özellikle video konferans çözümleri alanındaki vizyonunu paylaştı.
Logitech’in dijital deneyimleri daha iyi yaşamayı sağlayan bir firma olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Logitech Türkiye Genel Müdürü Mustafa Uyar, şirket olarak bakıldığında yaptıkları işin en büyüğü olduklarının altını çizdi. 3 arkadaşın İsviçre’de Alp Dağlarının eteğinde Lozan şehrinde kurdukları Logitech’in ilk olarak Mouse ürettiğini anlatan Uyar, 30 ülkede, 7 bin çalışan ile 2,2 milyar dolar ciroya sahip bir firma olduklarını kaydetti. Uyar, “İçinde bulunduğumuz pazarlar şanslıyız ki büyüyorlar, biz de bu noktada temel yeteneklerimize güveniyoruz. Bulutla birlikte de işlerimizin daha da büyüyeceğini düşünüyoruz. Operasyonel olarak hep mükemmel olmak durumundayız. Zira tasarım bizim için oldukça önemli. Bugün A’dan Z’ye Logitech olarak ne görüyorsanız; Logitech mühendisleri Logitech Ar-Ge’si ve tedarik zinciri tarafından gerçekleştirilen bir yapımız söz konusu. Ürün yelpazemiz değiştikçe tüketici kanallarımız da artıyor. Telekom kanalıyla birlikte daha farklı bir tüketici kanalına gidiyoruz” dedi.

Logitech bizim ‘şemsiye’ markamız
Bilgisayar dünyasının aşağı doğru ivmesini gördükten sonra mevcut yeteneklerini farklı alanlarda kullanmayı seçtiklerini söyleyen Mustafa Uyar, oyun, ev, müzik, video işbirliğinin yeni alanları olduğunu ifade etti. Logitech’in kendilerinin ‘şemsiye markası’ olduğunu belirten Uyar, video konferanstaki dönüşümle birlikte bu alana yatırım yaptıklarına işaret etti.
Video konferans çözümleri ile Logitech’in bağlantısının bilgisayar ekipmanlarının PC’nin etrafına dâhil olmaya başladığı ilk günden itibaren bulunduğunu ifade eden Mustafa Uyar, Logitech’in webcam ile başladığı serüveni düşünüldüğünde, video konferans çözümlerinin içerisinde hep var olduklarını vurguladı. Uyar, “Geçmiş dönemin şartlarıyla bugünün şartları arasında fark vardı ve bu anlamda Logitech kendini bu şartlara adapte edebilirse önümüzde ciddi bir fırsat gördük. Bu fırsatla da birlikte adette bir numara olarak konumlandık” diye konuştu.

Yeni bir çözüm: Meetup
Mustafa Uyar, “Dijitalleşme esneklik başta olmak üzere, ofislerimizde basit, kolay takılır ve sahip olunan bulut servislerimizden çözüm imkânına kavuşma şansı yarattı. Biz de toplantı odalarına odaklandık. Bunun için de Logitech Group, Logitech Connect, PTZ Pro, BCC950 modellerinden oluşan konferans çözümlerimiz söz konusu. Bunun yanında ürün ailemize yeni eklenen bir Meetup ürünümüz var. Hepsi bir arada bu video konferans kamerası, özellikle küçük toplantı salonları için ideal bir ürün” şeklinde konuştu.