Cardtek yeni döneme tecrübeli isimlerle giriyor

Cardtek yeni döneme tecrübeli isimlerle giriyor

Cardtek, 2016 yılında aldığı yatırım ve gerçekleştirdiği yüzde 50’ye yakın ciro artışının ardından 2017’de uluslararası çapta büyüme stratejisi için yeni atılımlar gerçekleştiriyor.

Yeni dönemde Cardtek, Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Nil Sarıgöllü liderliğinde global pazarda büyümenin yanı sıra, yeni yatırımcı görüşmelerine hız veriyor ve organizasyon yapısında yenilenmeye gidiyor.

Cardtek, 2016 yılında MV Holding ve Revo Capital’in şirkete yüzde 24 oranında ortak olması ile birlikte gücüne güç kattı. Gelecek beş yıl içerisinde finansal teknolojiler alanında dünyanın ilk 10 şirketinden biri olmayı hedefleyen Cardtek, organizasyon yapısında yenilenmeye gidiyor. Bu kapsamda sektörün deneyimli isimlerinden Turgut Güney, CEO göreviyle Holding’in yönetim ekibine katılıyor.

Türkiye’de kurulan ve uluslararası çapta bir teknoloji şirketine dönüşen Cardtek, globalleşme stratejisi doğrultusunda 2017 yılında yeni adımlar attı. Ortaklık yapısını sadeleştiren ve organizasyon yapısını global standartlarda üst düzey profesyonelleri bünyesine katarak yenileyen Cardtek’in hedefi küresel ölçekli bir teknoloji devine dönüşmek.

Bilgi teknolojileri, finansal teknolojiler ve ödeme sistemleri alanında Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden Turgut Güney, Cardtek Holding CEO’su olarak 17 Nisan 2017 tarihinden itibaren çalışmalarına başlıyor. Daha önce Akbank’ta Bilgi Teknolojileri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Güney, yeni dönemde Cardtek’in yazılım üretimi ve finansal teknolojilerde global ölçüde bir oyuncu olacağını, Türkiye’nin yazılım ve teknoloji üretimi ve ihracatı konusunda çok daha iyi yerlere gelmesinde de önemli rol üsteleneceğini ve bunların kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti.

Güney: “Bugün dijital ödeme sistemleri sadece finans sektörüne değil, telekomdan ulaşıma ve perakendeye kadar çok geniş bir ekosisteme hizmet veriyor. Bunu da yapay zeka, büyük veri analitiği, nesnelerin interneti, giyilebilir çözümler gibi pek çok yeni nesil teknolojiden yararlanarak gerçekleştiriyor. Cardtek, bu teknolojileri yenilikçi ve değer katan bir şekilde ekosistemin hizmetine sunma konusunda oldukça başarılı.

Bu yetkinlikleriyle başarılı bir küresel oyuncu olması için gerekli adımları atmak üzere stratejik hedefleri var. Bu zamana kadar çok başarılı bir gelişim ve büyüme gösteren Cardtek’in yenilenen vizyonu doğrultusunda, global bir marka ve güç olmasını sağlamak temel hedefim olacak” şeklinde konuştu.

 

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*