Huawei, dijital vizyonunu İstanbul Havalananı’na taşıdı

Huawei, dijital vizyonunu İstanbul Havalananı’na taşıdı

Huawei, Media Open Day ile geleneksel medya buluşmasını İstanbul’da gerçekleştirdi. Buluşma kapsamında Huawei’nin üst düzey yöneticileri ile ülke ve bölge müdürleri markanın gelecek vizyonunu paylaştı. 

Huawei, tüm departmanlarının katılımıyla Media Open Day etkinliğini gerçekleştirdi. Media Open Day etkinliği Dünya Gazetesi köşe yazarı Volkan Akı’nın açılış konuşması ile başladı. Volkan Akı konuşmasında “Çin’in ilk özel şirketlerinden olan Huawei, bundan 35 sene önce kuruldu. Bugün dünyada söz sahibi olan pek çok Çinli şirkete öncü olan Huawei, müşteriyi odak notasına alarak büyümesini sürdürüyor. 2018 yılında, Huawei dünyanın en büyük telefon şirketi olmayı başarıyor. Şu anda 180 bin çalışanıyla pek çok inovasyona imza atan Huawei, müşteri memnuniyeti ve beklentilerini odağına alarak bu başarılı çizgisini sürdürüyor” dedi.

Huawei Orta Asya ve Kafkaslar Başkan Yardımcısı Marco Xu’nun konuşması ile devam eden etkinlikte Xu, inovasyona adanma, Ar-Ge’nin önemi ve Huawei ’nin bu yolla nasıl bir dünya devi haline geldiğini anlattı. Xu konuşmasında, “Huawei olarak akademisyenlerle ve üniversitelerle iş birliğine giderek, uzun soluklu Ar-Ge ve teknoloji yatırımları gerçekleştirmeyi çok önemsiyoruz. Bu süreçte, Huawei, yıllık gelirinin yüzde 10-15’ini Ar-Ge yatırımlarına ayırıyor. Geçen yıl Huawei’nin gelirinin 92 milyar dolara ulaştığını düşünürsek, Ar-Ge’ye de önemli bir pay ayırdığını görüyoruz. Dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmayı çok önemsiyoruz. Dijital işletme çözümlerimiz İstanbul Yeni Havaalanı’nda kullanılıyor. Bu çözüm sayesinde İstanbul Yeni Havaalanı en iyi dijital hizmeti yüz binlerce yolcuya sunabilecek” dedi.

Huawei’nin son yıllardaki büyümesinin Çin’in teknolojik atılımının bir simgesi niteliğinde olduğunu belirten Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmasında “Günümüzde artık sadece bilgiye erişmek yeterli değil. Artık gerçek rekabet avantajı daha hızlı öğrenebilmek ve öğrenmeyi öğrenmek. Bugün artık Çin tasarım ve Ar-Ge ile rekabet ediyor. Turkcell olarak biz de bu davranış tarzına sahip bir şirketle çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Categories: HABERLER

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*