Bose Frames İnceleme

Bose Frames İnceleme

Geleneksel gibi görünen, sıra dışı gözlükler… Bose Frames ile hem müzik dinleyecek hem telefonla görüşebilecek hem de artırılmış gerçeklik ile yakından tanışacaksınız.
Hareket halindeyken müzik severler, en azından güneş doğarken, yeni Bose çerçeveleriyle daha çok ilgilenecekler. Bu 200 dolarlık kişisel ses cihazı, gözlük çerçevelerinin genişletilmiş kollarına entegre edilmiş bluetooth mikro hoparlörlerden oluşuyor.

Bose’nin dediği gibi ‘film müziği olan güneş gözlükleri’ stilistik olarak çığır açacak şekilde olmasa da şık ve kulağınıza bir şey sokmanıza gerek kalmadan şaşırtıcı derecede önemli ses veriyor.
Tıpkı SoundWear Companion boyun bandı hoparlörü için söylendiği gibi: Sizi dünyadan kesmeyen kişisel bir dinleme deneyimi. Trafiği hala duyacaksınız; “Hey dostum, cüzdanını düşürdün” uyarıları özlemeyeceksiniz ve herhangi bir ‘beni rahatsız etme’ ibaresini duymayacaksınız.
Kafatasınızın kemikleri vasıtasıyla iç kulağa ses gönderen kemik iletimli kulaklıklar, kişisel ses iletmek için hafif bir başka araç. Ancak bunlar bazıları için rahatsız edici olabilir, bu yüzden Bose’daki mühendisler farklı bir görev aldı. Özel stereo dönüştürücülerle başlar ve güneş gözlüklerinin kollarındaki çok kapılı akustik bölmelerde paketlerler.

Bu, Bose’in QuietComfort kulaklık serisinde konuşlandırılan alanın yakınında gürültü önleyici teknolojide bir değişiklik. Dış dünyadaki sesleri örneklemek ve faz iptal etmek yerine, Bose Frames’teki “uzak alan” teknolojisi, gölgelerden sızan sesleri istenmeyen yönlerde örneklemek için işlemler kullanır. Caddede yürüyün veya bir otobüse binin, ortam gürültüsünü ayırın ve Frames’i diğer yolcularınızı rahatsız etmeden maksimum derecede yüksek sesle kulaklarınıza sarın.
Geleneksel güneş gözlükleri kadar hafif olan cihazda, tek bir düğmeye basarak mikrofon komutlarını açabilirsiniz. ‘Çal’ müziği duraklatır ve bir çalma listesinde ileri veya geri atlar. Ses komutu ile ses, yükseltilebilir veya azaltılabilir. Bose Frame’lerden alamayacağınız şey ise, her koşulda derin bir bas.

Bose çerçeveleri, şakaktaki bir noktaya yapışan, manyetik olarak bağlı özel bir kablo kullanılarak şarj ediliyor. İki saatlik şarj, orta seviyelerde veya 12 saatlik bekleme süresinde yaklaşık 3,5 saat müzik dinlenebiliyor.

Çerçevelerdeki yerleşik sensörlere, Bose’nin akıllı telefon uygulamasına ve akıllı telefonunuzun GPS donanımına dokunarak, bu ses gözlükleri nerede olduğunuzu, ne kadar hızlı hareket ettiğinizi ve neye baktığınızı belirleyebilecek. Yürüme turlarında, kulaklarınızda fısıldayan bir ses sizin nereye bakacağınızı ve ne zaman döneceğinizi yönlendirecek, yol boyunca öngörüleri paylaşacak, böylece gözlerinizi bir kenara çevirmek yerine gölgeli bakışınızı nesnelere ve manzaraya tutabilirsiniz.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*