CIO’lar için doğru Kindle’ı araştırdık: Kindle Paperwhite

CIO’lar için doğru Kindle’ı araştırdık: Kindle Paperwhite

Hem rahat okuma yapabileceğiniz hem de her yerde kullanabileceğiniz bir e-okuyucu arıyorsanız, sizin için doğru Kindle’ı araştırdık. Kindle Paperwhite’a göz atın, su geçirmez özelliği oldukça dikkat çekici…
Birisi bir e-okuyucu istediğini söylediğinde, büyük olasılıkla bir Amazon Kindle istedikleri anlamına gelir. Hangi Kindle’ı satın alacağınızı bilmek bir sonraki sorudur ve bu bütçenize ve okuma tercihlerinize bağlıdır. Bu derinlemesine incelememizde CIO’ların doğru Kindle’ı bulmalarına yardımcı olacağız.

Amazon’un E-Ink levhalarının ilk kez dünyaya tanıtılmasından bu yana geçen on yıl içerisinde Kindles’in popülerliği, marka bilinirliğini Q-Tips ve Kleenex ile aynı seviyelere çıkardı. Çeşitli özellik setlerine sahip 5 modelde mevcut olan Amazon, her kitapseverin ihtiyaçlarını ve bütçesini karşılayacak bir Kindle bulmayı sağlıyor.

Amazon’un rakipleri daha teknolojik olarak daha gelişmiş veya daha az pahalı ürün sunsa da, bunlardan hiçbiri Kindle’ı indirmek ve tüketmek için kullanılabilecek çok sayıdaki kitap, çizgi roman ve süreli yayına rakip olamıyor. Amazon’un daha az pahalı olan Kindles’larından birini satın almak, okumak için harcadığınız zamanı daha zevkli hale getirebilecek önemli özelliklerden mahrum kalmak anlamına gelebilir; ancak bu, en pahalı Kindle’ın doğru seçim olduğu anlamına gelmez.
Okuma gereksinimlerinize ve bütçenize uygun doğru Kindle’ı bulmak için hemen okumaya başlayın…

Su geçirmez ve daha premium
Yeni Kindle Paperwhite’ın premium özellikleri, uygun fiyatı ve çok çeşitli içeriği, onu çoğu insan için en iyi e-okuyucu yapabilir. Havuz başında ya da küvette okumaktan keyif alıyorsanız ve pahalı elektronik cihazlarınızı düzenli olarak tehlikeye sokma ihtimaliniz varsa, sizin için en iyi Kindle seçeneği olduğunu söylemek mümkün.
IPX8 derecesi ile bir seferde bir saat kadar iki metre suda kalabilen Kindle Paperwhite’ı plaja, küvete veya havuz kenarına rahatlıkla götürebilirsiniz.

En lüks Kindle, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Amazon’un en pahalı Kindle’ıdır. Zira bu Kindle’ın fiyatı 270 dolar civarında. Kindle Oasis’in 2017 sürümü, geçen yılın modelinde bazı önemli değişikilikleri ve gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Yeni sürüm, selefinden daha büyük: 6.3 x 5.6 x 0.13-0.33 inç ve 6.8 ons. Fakat aynı zamanda daha sağlam ve daha premium bir his veriyor.

Önceki Oasis gibi, yeni Oasis de 300-ppi ekrana sahip. Ayrıca, yeni Oasis su geçirmez. Nitekim bir IPX8 derecesine sahip Waterfi işlemli Kindle Paperwhite ile karşılaştırılabilir.
Bir diğer büyük artı, Kindle Oasis’in sesli kitapları desteklemesi. Ayrıca cihazdaki ön aydınlatma ile Wi-Fi ve Bluetooth kontrollerini bulmak daha ha kolaylaştı. Ayrıca, optimize edilmiş bir okuma deneyimi için yazı tipi türünü ve boyutunu özelleştirmek de mümkün.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*