Hem güçlü hem şık: Acer Nitro 5

Hem güçlü hem şık: Acer Nitro 5

Acer’ın yeni dizüstü bilgisayarı Nitro 5, hem gücü hem şıklığı aynı anda sunuyor. Cihaz, Acer’ın birçok modelinde olduğu gibi, performansının yanında tasarımıyla da emsallerine, deyim yerindeyse adeta güç gösterisi yapıyor.
Evde, profesyonel hayatta, kurumsal ve eğitim için kullanılabilecek dizüstü bilgisayarları ile dikkat çeken Acer, bu kez oyuncular için yeni bir dizüstü bilgisayar geliştirdi. Son dönemde oyun sektörünün hızla büyüdüğü ve pazar payının giderek arttığı bir dönemde Acer’ın oyuncular için geliştirdiği Nitro 5, markanın pek çok modelinde olduğu gibi tasarımıyla ön plana çıkan bir bilgisayar. Hem gücü hem de şıklığı aynı anda sunan bilgisayar, taşınabilirlik açısından biraz ağır olsa da bir oyun bilgisayarı için hafif ve ince dahi sayılabilir.

15.6 inç’lik ve 1080p çözünürlüğe sahip IPS ekran ile gelen Nitro 5, geniş bir görüş açısı ve yeterli parlaklığı sunabiliyor. Alüminyum kasaya sahip cihaz, Intel Core i7- 770HQ işlemciyle geliyor. GeForce GTX 1050 Ti ekran kartı ve 8 GB DDR4 2400 RAM’e sahip dizüstü bilgisayar, tüm bu özellikleri ile istediğiniz bir oyunu maksimum verimle çalıştırabilecek nitelikte olarak ön plana çıkıyor.

Sadece 2,7 kilogram ağırlığında
120 GB SSD diskin yanı sıra 1 TB’lık HDD diske sahip cihaz depolama konusunda da sınıfı geçiyor. Dizüstü bilgisayarda dikkat çeken bir başka husus da pek çok oyun bilgisayarında aranan özelliklerden biri olan ses performansı…

Hayli başarılı bir ses performansı sunan Nitro 5, Nitro Sense yazılımının da eklenmesi ile bir oyun bilgisayarında aradığınız neredeyse tüm özellikleri bir arada veriyor. Zira Nitro Sense yazılımı yardımıyla cihazda; fan hızı, işlemci sıcaklığı, GPU sıcaklığı gibi pek çok detay kontrol altına alınabildiği gibi, bir soğutma sistemi olarak görevini layıkıyla yaptığı söylenebilir.
Tüm bunların yanında; 3220 mAh bir pil gücü ve 15.2 V 4-cell Li ion bataryayı barındıran cihaz, 2,7 kilogram ağırlığı ile de kullanıcısına pek çok oyun bilgisayarına göre kolay taşınabilirlik sunuyor.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*