Hem yenilikçi hem bir dolu özellik: Alcatel Pop 4S

Hem yenilikçi hem bir dolu özellik: Alcatel Pop 4S

Alcatel nihayet en yenilikçi ürünlerini Türkiye pazarına da sürmeye başladı. Alcatel Pop 4S ise bu yeni ürünler arasında orta sınıftaki en iddialı ürünlerinden biri.
Eğri oturup doğru konuşalım. Şu anda orta sınıf olarak bahsettiğimiz telefonların özellikleri, bundan birkaç yıl önce amiral gemisi olarak lanse edilen ürünlerden çok çok daha iyi. Yani Alcatel Pop 4S eğer 2014 yılında piyasaya sunulsaydı muhtemelen orta segmentte değil, üst sınıf bir akıllı telefon olarak değerlendirilmiş olacaktı. Peki, son 2 yılda tüketicinin beklentileri ya da işletim sistemlerinin sınırları çok mu değişti? Bu sorunun cevabı, kullanım alışkanlıkları ile ilgili elbette. Ama Pop 4S’in özelliklerine göz attığımızda hiç önemsenmeyecek bir cihaz gibi durmuyor. Öncelikle 5.5 inçlik tam HD, yani 1080p çözünürlüğü olan IPS ekrana sahip. Arka tarafta 13 megapiksellik, ön tarafta ise 5 megapiksellik kamera bulunuyor. 2 GB hafızaya sahip olan Pop 4S’in depolaması ise 16 GB. Bu rakam artan işletim sistemi boyutları yüzünden yetersiz gelebilir.

Ancak SD kart desteği sayesinde fotoğraflarınız ve müzikleriniz için 64 GB’lık ekstra bir depolama alanına kavuşuyorsunuz. Pop 4S’de dikkatimi çeken en önemli husus, birçok üst segment telefondaki özelliğin verilmiş olması. Örneğin ön taraftaki fiziksel tuş, yalnızca siz ana ekrana geri götürmekle kalmıyor aynı zamanda başarılı çalışan bir parmak izi okuyucu. Ödeme sistemlerini ve aygıt eşleştirmeyi kolayca kullanabilmek için NFC desteği var. Bu segmentte telefon satın aldığınızda muhtemelen VR gözlükleri kullanamazsınız. Pop 4S sahip olduğu Gyro ve Acceloremeter desteği sayesinde VR dünyasını keşfetmenize imkân veriyor.

Kişiselleştir
Alcatel Pop 4S’in arka kapağı çıkabiliyor. Peki, ne var bunda diyeceksiniz? Şöyle ki, bu kapak yerine farklı alternatifleri takarak cihazınızı özelleştirmeniz mümkün. Herkese ve her ruh haline uygun farklı alternatifler var. Kapağın altında 2 bin 960 mili amperlik bir batarya bulunuyor. Yine bu batarya da değiştirilebiliyor. İster yedek batarya kullanın, isterseniz zamanla tükenen ömürler için değişim yapın. İyi haber şu ki Pop 4S aynı zamanda hızlı şarj özelliğini de barındırıyor. Bu sayede pilinizi kısa sürede yüzde 80’e kadar doldurabiliyorsunuz. Alcatel Pop 4S, 1099 TL fiyatı ile aynı sınıftaki birçok telefondan öne çıkıyor. Murat YILDIZ

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*