İNCELEME: Dingin bir ofis ortamının anahtarı: Sennheiser MB 660 UC

İNCELEME: Dingin bir ofis ortamının anahtarı: Sennheiser MB 660 UC

Gürültü engelleyici kulaklıklar, dış sesleri keserek müziğe, videoya ya da telefon görüşmenize odaklanmanızı kolaylaştırıyor. Sennheiser MB 660 UC bu işi iyi yapan ürünlerden biri.

MURAT YILDIZ
Uzun zamandır kulak içi kulaklıklar kullanan ve bu konuda tercihlerini de sabitlemiş biri olarak kulak üstü kulaklıklara biraz temkinli yaklaşıyorum. Birincisi taşıma ve saklama için çok hantal geliyorlar. Diğeri ise sanırım daha genç kitlenin tercih ettiği bir kulaklık tipi havası veriyor bana bu ürünler. Ancak uzaktan da hep, boyunlarına bu kulaklıkları asıp gezenlere imrenmişimdir.
Sennehiser’ın ofis çalışanlarına özel olarak tasarladık, diye lanse ettiği MB 660 UC kulaklık bu yüzden ilgimi çekti. Çünkü eğer bir kulaklık ofis çalışanlarına yönelik tasarlandıysa, bu durumda ben de sokakta müzik dinlemek için geliştirilmiş ürünlere olan hevesimi buradan çıkarabilirim. Hatta belki sokakta bile gezerim.

Hemen ürünün teknik özelliklerine bakalım. Sennheiser MB 660 UC, Bluetooth teknolojisi ile kablosuz olarak kullanılabilen bir kulaklık. Active NoiseGard özelliği sayesinde dış sesleri tamamen kesiyor. Bunu üzerinde bulunan küçük düğmeyi iki kademeli olarak ittirerek gerçekleştiriyorsunuz. Üst kademede çevredeki ortam sesleri neredeyse tamamen kesiliyor. Bu halde bile müzik dinlemeden kulaklığı yalnızca sessiz ortam yakalamak için kullanabilirsiniz. Üzerinde 7 adet mikrofon var. Yani her halükarda telefon görüşmelerini rahatlıkla ve güçlü bir sesle gerçekleştirebiliyorsunuz. Bluetooth performansı da gayet başarılı. Daha da önemlisi kulaklık kullanıcısının sesini tanıyor ve dışarıdaki diğer seslere nazaran daha iyi bir mikrofon performansı sunuyor. Ancak en başarılı olduğu hususlardan biri, kulaklık üzerinde bulunan dokunmatik paneli.

Kulaklığın üzerine dokunarak ve çeşitli parmak hareketleri ile müziği açıp kapatabiliyor, sesi yükseltebiliyor, bir sonraki şarkıya geçebiliyor veya telefon görüşmelerini sonlandırabiliyorsunuz.
Tasarım olarak bakıldığında, kulaklık şık ve füme renklerin hakimiyeti ile daha kurumsal görünüme sahip. Kurumsal görünüm ifadesini çok düşündüm ancak onu en iyi tarif eden sıfat bu sanırım. Çünkü hem renkleri hem de biçimi, sokakta hip hop dinleyecek bir ürün izlenimi vermiyor.

Ama keyfiniz bilir, o işi de hakkıyla yapacaktır. Katlanabilir yapısı sayesinde çantama rahatlıkla sığdı. Kulaklığın 30 saatlik batarya süresi bulunuyor. Eğer bir şekilde kulaklığınızın pili biterse, şarj etmek için beklemenize gerek yok. Üzerinde bulunan audio girişi ve beraberinde gelen kablosu ise yine tabletiniz veya telefonunuzda kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Categories: İNCELEME

About Author

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*