Z Book 15u G5 yüksek performans, iyi işçilik ve HP’nin DreamColor ekranlarını birleştiren bir bilgisayar olarak ön plana çıkıyor.

Profesyonel iş kullanımı için hayli uygun olan ZBook 15u G5, hem veriler noktasında hem de çevresel etkilere karşı koruma konusunda gayet başarılı. Bilgisayar, MIL-STD-810G askeri standartlarına göre tasarlanırken, aşırı sıcaklara ve düşmelere karşı dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor.

Aslında HP ZBook 15u G5, ZBook ürün ailesinin en yeni üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Güncellemelerle gelen yeni ZBook, hızlı depolama seçeneğinin yanı sıra yüksek hızlı PCIe SSD seçeneklerini içeriyor. Performans ve dayanıklılık dışında yeni iş istasyonunun birinci sınıf özellikler sunduğunu söylemek mümkün. Öncelikle sağlam yapısını destekleyen alüminyum klavye tablası cihaza estetik bir görüntü katıyor. Cihazın tuşlarının yumuşak oluşunun yanı sıra, aynı zamanda mouse’un kolay hareketi dikkat çekiyor.

ZBook 15u G5, koyu renk tasarımı ve Z Book logosu ile geliyor. Intel Core i7-8550U işlemci, 8 GB RAM, 256 GB SSD donatılan cihaz, ince ve hafif bir tasarım barındırıyor. Bilgisayar 18,6 cm’lik bir kalınlığa sahip. Bu noktada çok ince bir tasarımının olmadığını söylemekle birlikte yüksek performansına bağlı olarak inceliğinin olağan olduğu belirtilebilir.


İnce yapısı bir iş istasyonuna göre hayli şık bir tasarım sunuyor. İnce çerçeveye sahip modelin klavye yapısı onu sıvı dökülmelerine karşı koruyor ve dayanıklı hale getiriyor. 1,9 kilogram ağırlığındaki Z Book, Windows 10 Pro işletim sisteminin sunduğu gücü kullanıyor.
Özellikle taşınabilir bir iş istasyonu olması ile profesyoneller için önerilebilecek bir ürün olan Z Book 15u G5, 1920×1080 LED ekran ve 720p HD kamera ile geliyor. Bu noktada söylemekte fayda var ki, kameranın özellikle korumalı aparata sahip olması bilgisayarın önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Cihazın sol tarafında bir USB 3.0 Tip-A bağlantı noktası, kart okuyucu ve bir kilit yuvası bulunurken sağ tarafta ise ses girişi, bir başka USB 3.0 Tip-A bağlantı noktası, tam boyutlu HDMI, Ethernet LAN Bağlantı soketi, Thunderbolt 3 bağlantı noktası ve bir şarj bağlantı noktası yer alıyor.
HP ZBook 15u G5 ekran, Tam HD çözünürlük, rahat izleme açıları ve iyi kontrasta sahip bir IPS panele sahip.

Özellikleri

İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64
İşlemci: Intel® Core™ i7-8550U ile Intel® UHD Grafik Kartı 620 (1,8 GHz temel frekans, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 4 GHz’e kadar, 8 MB önbellek, 4 çekirdekli)
Ekran: 39,62 cm (15,6″) diyagonal FHD IPS eDP yansıma önleyici LED arkadan aydınlatmalı
Çözünürlük: 1920 x 1080
Bellek: 8 GB DDR4-2400 SDRAM (1 x 8 GB)
Sabit disk: 256 GB PCIe® NVMe™ SSD
Pil: HP Uzun Ömürlü 3 hücreli, 50 WHr Lityum iyon polimer
Webcam 720p HD web kamerası
Ekran Kartı AMD Radeon ProTM WX3100 (2 GB GDDR5)