İyi bir ağ çözümü olarak dikkat çeken Zyxel AC3000 Multy X, ister evde ister ofiste internet ağınızı tüm ortama rahatlıkla taşıyabiliyor. Cihazın en dikkat çeken özelliklerinden biri Amazon’un sesli asistanı Alexa ile uyumlu olması…
Özellikle büyük evlerde görülen internet erişim problemlerine iyi bir çözüm olabilecek AC3000 Multy X, performans ve pratiklik açısından hayli dikkat çekiyor. Hem evler hem de ofisler için uygun bir ağ çözümü olan Zyxel Multy X, internet ağını tüm ortama taşıyabilecek bir cihaz olarak ön plana çıkıyor. İkiz yönlendiriciler herhangi bir modem içermeden mevcut modeminiz üzerinde kurulum sağlanarak kullanılan cihaz, Multy X adındaki uygulama üzerinden kurulabiliyor.

Zyxel Multy X cihazların her ikisinin de arkasında üç adet Ethernet portu, 1 adet de modemi bağlamak için WAN portu yer alıyor. Her biri 1000Mbps destekli bu portların yanına da yazıcı veya diğer cihazları bağlamak için 1 adet USB 2.0 bağlantısı konumlandırılmış. Cihazda ayrıca 1 güç girişi ve reset butonu yer alıyor. Her bir cihaz 2.4 GHz bant üzerinden 400 Mbps’e, 5 GHz bant üzerinden 866 Mbps’e kadar veri transfer hızlarına sahip.

464 metrekareye kadar alanı Wi-Fi ağıyla kapsayabilen cihaz, aynı zamanda Amazon’un sesli asistanı Alexa ile uyumlu olduğu için, internet bağlantınız daha kontrollü hale geliyor. Zyxel Multy X, yaklaşık olarak 2 bin 500- 3 bin TL aralığında bir fiyat ile kullanıcıyla buluşuyor.